Bahçeli'nin danışmanından Cem Yılmaz'a tehdit

Bahçeli'nin danışmanından Cem Yılmaz'a tehdit
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Kavala ve Demirtaş açıklamaları ile gündeme gelen ünlü komedyen Cem Yılmaz'ı tehdit etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, tutuklu olan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın durumuyla alakalı "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum" diyen ünlü komedyen Cem Yılmaz'ı tehdit etti.

MHP'li Çiçek, TürkGün'de yayımlanan yazısında Cem Yılmaz'ı şu sözlerle hedef aldı:

"Cem Yılmaz senden bir isteğimiz var. Terör örgütü PKK’ya ağız dolusu hakaret edebilir misin? Terör örgütü PKK ve uzantılarını kınayabilir misin? Terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarına ait videoları evinde oturup izleyip, gizemi çözüp-çözmediğine dair tekrar bir açıklama yapar mısın? Aksi halde “Kasımpaşa’dan Apaçi Selim’in selamı var” desen bile senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak Cem Yılmaz…"

NE OLMUŞTU?

Geride bıraktığımız hafta katıldığı "Rüstem Batum Sohbetleri” adlı YouTube programında Cem Yılmaz'a, Kavala ve Demirtaş'ın tutuklulukları ile ilgili bir soru sorulmuştu.

Kavala ve Demirtaş'ın durumu hakkında ne düşündüğü sorusuna Yılmaz, "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz" cevabını vermişti.