İYİ Partili Türkkan'dan küfür özürü

İYİ Partili Türkkan'dan küfür özürü
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de partisine hakaret eden bir vatandaşa küfür ettiğini kabul ederek özür diledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de şehit akrabası olduğunu öne süren bir vatandaşa ettiği küfrü kabul ederek Meral Akşener başta olmak üzere bütün kadınlardan ve herkesten özür diledi.

Türkkan, “Hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım. Hakaret etmişim. Kötü sözler söylemişim. Bunlar doğru olmayan ve bana da hiç yakışmayan ifadeler, bunun da farkındayım. Ben o yüzden, burada başta bütün milletimizden, bir kadın olması nedeniyle Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan da özür diliyorum” açıklamasında bulundu.

KÜFÜR ETTİĞİNİ İNKAR ETMİŞTİ

Şehit yakını olduğunu öne süren bir kişi, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki içerisinde olduğunu söyleyerek tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bölgeden götürmeye çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan boynuna sarılarak bir süre dinlediği bu kişiye küfür etti. Polis birimlerine Türkkan'ın kendisine küfrettiğini ifade eden tepkili vatandaş, güvenlik güçleri tarafından bölgeden götürüldü. Sonrasında Türkkan olayla alakalı şahsi sosyal medya sayfasından bir açıklama yayınlayarak, "Bu kez de Akşener'e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez ‘ağır küfür etti’ diye yayınlamışsınız" dedi.

Türkkan gelen tepkilerin sonrasında sosyal medya sayfasından bir özür videosu paylaştı. Küfür ettiğini kabul eden Türkkan şunları söyledi:

"Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl'de daha önce Sayın Meral Akşener'e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim, birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken ciddi küfürlere de maruz kaldım. Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim, küfür etme diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım. Hakaret etmişim. Kötü sözler söylemişim. Bunlar doğru olmayan ve bana da hiç yakışmayan ifadeler, bunun da farkındayım. Ben o yüzden, burada başta bütün milletimizden, bir kadın olması nedeniyle Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Doğru bir iş değildi bu. Yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği fazla bir heyecan, doğru olmayan ve bana da hiç yakışmayan bir hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum ve bunun da kabulünü rica ediyorum. Teşekkür ediyorum."