Aşı karşıtları siyasi parti kuruyor: Dayatmasız Yaşam Partisi

Aşı karşıtları siyasi parti kuruyor: Dayatmasız Yaşam Partisi
Kırıkkale'de noter olarak görev yapan Avukat Hacı Ali Özhan, Dayatmasız Yaşam Partisi'nin (DYP) kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na vereceğini açıkladı. Özhan partinin amacının 'aşı dayatması' ve koronavirüsle ilgili getirilen diğer kısıtlamalara karşı çıkmak olacağını belirtti.

Aşı karşıtları siyasi parti kurmaya hazırlanıyor. Kırıkkale'de noter olarak görev yapan Avukat Hacı Ali Özhan, Dayatmasız Yaşam Partisi'nin (DYP) kuruluş dilekçesini ilerleyen haftada İçişleri Bakanlığı'na teslim edeceğini belirtti. Sözcü'den Veli Toprak'a açıklamalarda bulunan Özhan, aşı, maske ve zorunlu PCR testi karşıtı mücadele vereceklerini kaydetti ve “Hiçbir siyasi hesapla çalışma yapmayacağız. Partimiz pandemi mücadelesi ile sınırlı tek bir amaç için çalışacak, görev tamamlanınca kendini feshedecek” dedi.

Özhan, partinin programında “İnsanların vücut bütünlüğüne yapılan zorlayıcı müdahale ve dayatmalara karşıyız. Aşı adı verilen kimyasal sıvılar ile çipli takip sistemi kurularak robotlaştırılmış köle insanlar oluşturmayı amaçlayan planlara karşıyız. Yurtdışına çıkışta ve girişte getirilen aşı veya PCR test zorunluluğuna karşıyız. Maske dayatılmasına itiraz ediyoruz. Vücut benim, kararıma saygı duy, vücut bütünlüğüne dokunma diyor, yaşam hakkımıza müdahale edilmesini kabul etmiyor ve dayatmasız yaşam istiyoruz'' sözlerinin olacağını duyurdu.

Aşı karşıtları 11 Eylül'de İstanbul Maltepe'de ‘Büyük Uyanış' ismiyle açık hava mitingi gerçekleştirmişti. Geride bıraktığımız günlerde de Covid 19 aşısı karşıtları Mecidiyeköy'deki Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Ofisi'nin önünde protesto gösterisi yapmıştı.