Ünlü oyuncu Semra Dinçer hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Semra Dinçer hayatını kaybetti
Ünlü oyuncu Semra Dinçer 56 yaşında hayatını kaybetti. Akciğer kanseri olan oyuncunun ölüm haberini sanatçı Haluk Levent duyurdu.

Ünlü oyuncu Semra Dinçer yaşamını yitirdi. Usta oyuncunun ölüm haberini sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesabından açıkladı.

Levent paylaşımında şunları yazdı:

“Akciğer kanseriydi. 2 yıl öncesinden itibaren Ahbaplar ilgilendi. İsmini vermedik. Sadece S.D olarak yazmıştık. Hayırseverler tarafından 2 kez ev tutuldu sayısız operasyon yaptırıldı. Ama olmadı. Oyuncu Semra Dinçer ablamızı az önce kaybettik. Sevenlerinin başı sağ olsun.”

SEMRA DİNÇER KİMDİR?

Semra Dinçer 1965 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 1980’de Ankara Sanat Evi’nde başladı. Ali, Zerk, Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle, Filler ve Çimen, Beni de Götür, Turkish Pasaport, Döngel Kerhanesi, Triliçe oynadığı son filmlerden yalnızca bazılarıydı. Dinçer kariyerinde çok sayıda dizide de oynadı. Bunlardan bir kısmı şu şekilde: Vuslat, İstanbullu Gelin, Emanet, Görüş Günü Kadınları, Dinle Sevgili, Maskeli Balo, Kavak Yelleri, Kardelen, Derman, Gonca Karanfil, Geniş Zamanlar, Leylan, Kaybolan Yıllar, Yağmurdan Sonra, Yolun Sonu, İnadım İnat, Fırtınalı Hayatlar, Perçem…

Usta oyuncu, Levent Kırca’nın Olacak O Kadar programı için skeçler kaleme aldı. Ayrıca çok sayıda dizi ve sinema filmi senaryosu da yazdı. Sinema filmleri Adalet, Kavanoz. Diziler; Hidayet Bey Sabri’yi Niçin Öldürdü, Ezo Gelin, Davetsiz Misafir, Üvey baba, Profesyoneller, Bir Aşk Hikayesi, Örümcek, Küçük Bekleme, İspinioza, Tatlı Kaçıklar, Huzur Çıkmazı.