20 saniyede 60 bin liralık hırsızlık

20 saniyede 60 bin liralık hırsızlık
Beykoz'da motosikletli iki hırsız 20 saniyede lüks otomobilin 60 bin lira değerindeki iki farını çalarak kaçtı. O anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Geride bıraktığımız çarşamba gece saatlerinde Kavacık'ta motosikletli iki hırsız, oto galerideki lüks aracın 60 bin lira değerinde olduğu kaydedilen iki farını 30 saniyede çalarak kaçmıştı. Hırsızların aynı gece saat 04.10'da Rüzgarlıbahçe Mahallesi'nde de far çaldıkları meydana çıktı. Kavacık'taki araçtan çaldıkları farla buradaki oto galeriye gelen şüpheliler, lüks beyaz araca yöneldi. Hırsızlardan biri önceden çaldığı farı yere düşürdü. Hırsızlar 20 saniye içerisinde 60 bin lira değerindeki iki farı çaldı. Şüpheliler çaldıkları 4 farla beraber motosikletleriyle kaçtı. Hırsızlık anları an be an güvenlik kamerasına yansıdı. Polisin olayla alakalı soruşturma açtığı öğrenildi.

Galeri personeli Muhammed Uçar, "Aracımızın 20 saniye bile sürmeden bir motosikletle gelip farlarını üstünden alıp götürdüler. Bu ilk olan da değil. Aynı gün arkadaşımızın galerisinin önünden de aynı marka aracın farlarını çaldılar. Polisin far hırsızlığa karşı bir önlem alması lazım. Bu arabanın iki tane farı piyasada 60 bin lira. Böyle şeylerin olması insanın canını sıkıyor. Yani ilk değil son da olmayacak herhalde." dedi.

Diğer galeri personeli Görkem Değerli, "Motosikletle geliyor iki kişi. Ellerinde diğer farlar da var. Arkadaşın galerisinden çaldıkları. 20 saniye sürmüyor. Ustasını aradım 'biz bile 20 saniyede sökemiyoruz' dedi. Piyasa değeri 60 bin lira civarında. Bizim aracın farlarını sökerken, arkadaşın galerisinden çaldığı farı da yere düşürüyor. Arkadaşın farlarını 03.58 'de, bizimkini 04.10'da çalıyor. Polise haber verdik. Parmak izi ve güvenlik kamera çalışması yaptı" diye konuştu.