Herkesin temiz olduğuna inanmıyorum

Herkesin temiz olduğuna inanmıyorum
Dopingli çıkmasından dolayı olimpiyat altınlarından birini kaybeden Usain Bolt, haberi aldıktan sonra zor zamanlar geçirmediğini söyledi.

2008 Olimpiyatları 4X100 metre yarışında altın madalya kazanan Carter’ın dopingli olduğu anlaşılmış ve madalyası alınmıştı. 31 yaşındaki atlet CAS’a başvurdu ve sonucu bekliyor.

Altın madalyalarından birini kaybeden Bolt, CNN International’a verdiği röportajda Carter ile henüz konuşmadığını ve bu durumun hayatın içinde olabileceğini belirtti:

“Onu görene kadar bunun bilerek mi yapıldığını yoksa hata mı olduğunu söylememem. Aslında oturup yüz yüze konuşana kadar nasıl bir tepki vereceğimi bilmiyorum”

u madalyanın geri alınması Bolt’un veda kararını değiştirmeyecek, bu sene vedası kesin:

“Dört yıl daha yapmak çok zor. Yıllar sonra kendinizi motive etmeniz daha da zorlaşıyor. Şu ana kadar her şeyin üstesinden geldim. Kişisel altınlar söz konusuysa hepsini tamamladım”

Bolt, bu yaz Londra’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’ndan sonra veda edecek. Ondan sonraki en büyük hedefi ise dünyayı gezmek ve daha önce katılamadığı spor etkinliklerini izlemek:

“NBA maçlarını izlemek istiyorum. Gezmek ve görmek istediğim yerler var. Şu ana kadar bir Formula 1 Grand Prix’i fırsatı bulamamıştım. Bunu da çok yapmak istiyorum”