Afganistan'da saldırı: 3 ölü, 38 yaralı

Afganistan'da saldırı: 3 ölü, 38 yaralı
Afganistan'ın başkenti Kabil'de peş peşe düzenlenen iki ayrı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği 38 kişinin de yaralandığı bildirildi.

                                        Fotoğraf: AA/Harun Sabawun

KABİL

Afganistan'ın başkenti Kabil'de peş peşe düzenlenen iki saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralı sayısının 38'e çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Basın Danışmanı Vahid Macruh, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kabil'in Arzan Kimat bölgesindeki istihbarat merkezi ve 6. Bölge polis merkezine düzenlenen saldırılarda 3 kişinin öldüğünü ve 38 kişinin yaralandığını söyledi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ilk saldırının, yerel saatle 12.30 sularında bomba yüklü araçla Kabil'in 6. Polis merkezini hedef aldığı ve ardından bir diğer saldırganın polis merkezine girdiği bildirildi.

Açıklamada, polis merkezine giren saldırganla güvenlik güçleri arasında çatışmanın sürdüğü kaydedildi.

Birinci saldırının hemen ardından ikinci saldırının da aynı yöntemle Kabil'in Arzan Kimat bölgesindeki istihbarat merkezine düzenlendiğinin belirtildiği açıklamada, istihbarat merkezine saldıran iki kişinin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Her iki saldırıyı üstlenen Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit ise saldırılarda onlarca güvenlik görevlisinin öldüğünü iddia etti.

Muhabir: Sayed Khodaberdi Sadat