Putin, Khabib'i babasının öfkesinden kurtardı

Putin, Khabib'i babasının öfkesinden kurtardı
Conor McGregor'ı yenerek şampiyonluk unvanını koruyan Khabib Nurmagomedov'un maç sonu çıkan olaylar nedeniyle babası tarafından ağır bir biçimde cezalandırılmak istendiği ancak araya Rusya Devlet Başkanı Putin'in girdiği öğrenildi.

Dövüşü kazandıktan sonra kontrolünü kaybeden ve ringin dışına çıkarak Conor McGregor'ın ekibine saldıran Nurmagomedov'un bu hareketlerine babası Abdulmanap'ın çok sert tepki gösterdiği öğrenildi.
Kontrolsüz hareketleri nedeniyle şampiyonluğunun elinden alınması tehlikesinin oluşması ve bir daha UFC'e güreşmeme cezası almasından korkulan Nurmagomedov'u affetmeyen babasının oğluna ağır bir ceza verdiği belirtiliyor.Putin'in Khabib Nurmagomedov'la bir araya geldiği görüşmeye katılan baba Abdulmanap'ın cezadan Rus Devlet Başkanı'na bahsettiği öğrenildi.
Bunun üzerine devreye giren Putin'in "Babandan vereceği cezada o kadar sert olmamasını istedim. Sonuçta hedefe ulaştın" dediği belirtildi. Putin'in Nurmagomedov'a nasihat verdiği ve "Bu tür turumlarda duygularını kontrol altında tutman önemli. Senin yaptığın gibi kontrolünü kaybedip saldırmak herkesin yapabileceği bir şey. Önemli olan saldırıya uğradığında sabır göstermek" dediği belirtildi.