ELÂZIĞ KAHVECİLER VE KIRAATHANECİLER ODASI BAŞKANI, DÜKKANINI KAPATMAK ZORUNDA KALAN ESNAFA DİKKAT ÇEKTİ: “SEÇİMLER YAKLAŞIYOR. HER GÜN BİR AÇILIŞTAYIZ. BUGÜN DE ‘KAPANIŞ TÖRENİ YAPIYORUZ. HER ZAMAN AÇILIŞ PROGRAMI OLMAZ”

ELÂZIĞ KAHVECİLER VE KIRAATHANECİLER ODASI BAŞKANI, DÜKKANINI KAPATMAK ZORUNDA KALAN ESNAFA DİKKAT ÇEKTİ: “SEÇİMLER YAKLAŞIYOR. HER GÜN BİR AÇILIŞTAYIZ. BUGÜN DE ‘KAPANIŞ TÖRENİ YAPIYORUZ. HER ZAMAN AÇILIŞ PROGRAMI OLMAZ”
Elâzığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Evsen; ekonomik sorunlar nedeniyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafa dikkat çekmek için yaptığı açıklamada; “Seçimler yaklaşıyor. Siyasilerimiz olsun, bizler oda başkanları olarak… Her gün bir açılıştayız. Bugün de 'Kapanış Töreni' yapı...

Elâzığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Evsen; ekonomik sorunlar nedeniyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafa dikkat çekmek için yaptığı açıklamada; “Seçimler yaklaşıyor. Siyasilerimiz olsun, bizler oda başkanları olarak… Her gün bir açılıştayız. Bugün de 'Kapanış Töreni' yapıyoruz. Bir iş yerimiz, solumuzda; bir iş yerimiz, sağımızda kapandı. Bu bölgede son 15 günde 3 tane iş yerimiz kapandı. Her zaman açılış programı olmaz” dedi.

Elâzığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Evsen, ekonomik kriz nedeniyle esnafın dükkanlarını kapatmak zorunda kaldığını belirtti. Evsen, esnafın sorunlarına dikkat çekmek için Kırklar Mahallesi, Doğukent - Ulukent kavşağında, “Esnaf Kapanış Töreni” düzenledi. Evsen, düzenlediği törende şunları söyledi:

Elâzığ kahveciler ve Kıraathaneciler Oda Başkanı Ferhat Evsen ekonomik krizin etkilerinin artmasıyla esnafın işyerlerini kapattığını dile getirdi. Evsen önceleri her gün bir iş yerinin açılışına katılırken artık işyeri açmak bir yana mevcut işyerlerinin kapandığını söyledi.  Amacının kapanan işyerlerinin sayısının artışına dikkat çekmek olduğunu belirten Evsen şunları söyledi:

“Seçimler yaklaşıyor. Siyasilerimiz olsun, bizler oda başkanları olarak… Her gün bir açılıştayız. Bugün burada Kırklar Mahallesi, Doğukent-Ulukent kavşağında bulunma amacım bugün de 'Kapanış Töreni Programı' yapıyoruz.

Bir iş yerimiz, solumuzda; bir iş yerimiz, sağımızda kapandı. Bu bölgede son 15 günde 3 tane iş yerimiz kapandı. Hükümetimizin yetkili insanlarına sesleniyoruz, esnaf artık destek istiyor. Bir taraftan EYT mağduru oldu. Burada iş yeri kapandığı zaman gelip sordu mu yetkililer? Bu esnaf niye dükkanını kapattı, kirasını mı ödeyemedi, elektriğini mi ödeyemedi, BAĞ-KUR'unu mu yatıramadı? Bugün bu esnaf burayı kapattığı zaman sabah evine götürecek bir ekmek parası da yok, kazanacak bir yeri de yok. Bu konuda esnafımıza kapanış programı yapması en azından esnafımız için de faydalı olur. Her zaman açılış programı olmaz."