MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN HALİTPAŞA MAHALLESİ’NE 100. YIL PARKI

MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN HALİTPAŞA MAHALLESİ’NE 100. YIL PARKI
Mudanya Belediyesi, Halitpaşa Mahallesi'ne yapılacak park için proje çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Halitpaşa 100. Yıl Parkı ismini vereceğimiz parkımızda, oyun alanları, mini basket ve futbol alanı, tırmanma duvarı gibi etkinlik alanları olacak" dedi....

Mudanya Belediyesi, Halitpaşa Mahallesi'ne yapılacak park için proje çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Halitpaşa 100. Yıl Parkı ismini vereceğimiz parkımızda, oyun alanları, mini basket ve futbol alanı, tırmanma duvarı gibi etkinlik alanları olacak" dedi.

Belediye’nin Halitpaşa Mahallesi'nde yapımını sürdürdüğü Kapalı Pazar Yeri'nin yanında bulunan alan, park olarak projelendirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan proje Başkan Türkyılmaz'a yapılan toplantıda tanıtıldı. 2 bin 100 metrekare toplam alana sahip parkta, bin 550 metrekare yeşil alan bulunacak. Parkta, sokak oyunları alanı, mini basket ve futbol alanı, oyun alanı, tırmanma duvarı, kum havuzu ve büfe de yer alacak. 

Türkyılmaz toplantıda, “Gençlerimiz ve çocuklarımızın spor yapabileceği, eğlenceli vakit geçirebileceği, bölge halkının da dinlenip, nefes alacağı bir park olacak” diye konuştu.