LÜLEBURGAZ'DA ULUSLARARASI ÇOCUK ŞENLİĞİ İÇİN TOPLANTI

LÜLEBURGAZ'DA ULUSLARARASI ÇOCUK ŞENLİĞİ İÇİN TOPLANTI
Lüleburgaz’da bu yıl 32’ncisine ev sahipliğinin yapılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği öncesinde Lüleburgaz Belediyesi yetkilileri ve kent paydaşlarıyla dün akşam LYKA’da geniş katılımlı bir hazırlık toplantısı düzenlendi....

Lüleburgaz’da bu yıl 32’ncisine ev sahipliğinin yapılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği öncesinde Lüleburgaz Belediyesi yetkilileri ve kent paydaşlarıyla dün akşam LYKA’da geniş katılımlı bir hazırlık toplantısı düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi 32’nci Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği öncesinde kent paydaşlarıyla hazırlık toplantısında bir araya geldi. Toplantı, LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıda, Lüleburgaz Belediye Başkanvekili Kemal Pektaş, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, S.S. Kadın Kooperatifi Başkanı Deniz Şahin, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Hira Çalışkan, Çocuk Hakları Birimi Başkanı Mehmet Arda Menekşe ve kentteki kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum örgütleri yer aldı.

CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINA YAKIŞACAK

Toplantının başında ise Belediye Başkanvekili Pektaş 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nin önemi hakkında kısa bir konuşma yaptı. Ardından rekreasyon uzmanı İsmet Altay Süpürgeci, geçen yıl düzenlenen 31’inci Uluslararası Çocuk Şenliği’ne ilişkin bilgilendirmede bulundu. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet de 32’nci Uluslararası Çocuk Şenliği’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde kutlanacağını söyledi. Çocuk Hakları Birimi Başkanı Arda Menekşe de bu yıl 400’den fazla gönüllü çocukla şenlikte boy göstereceklerinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından katılımcılar, Uluslararası Çocuk Şenliği’nin daha iyi bir şekilde kutlanabilmesi için öneri ve taleplerini sundular.