Bunların hepsi Konya'da bir okulda yaşandı! 2 müdür 17 yaşındaki kızı elektrik ustasıyla evlendirdi! Sonrası iğrenç!

Bunların hepsi Konya'da bir okulda yaşandı! 2 müdür 17 yaşındaki kızı elektrik ustasıyla evlendirdi! Sonrası iğrenç!
Konya'da 17 yaşındaki lise öğrencisi G.A.'nın yaşadıkları herkesin tüylerini ürpertti. Okul müdürleri genç kızı elektrik ustası Ahmet Mandal ile dini nikahını kıydı. Mandal ise 17 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundu.

Konya'da bir lisede yaşananlar hayrete düşürdü. Bir lisenin müdürü H.A., kasım ayı başında son sınıf öğrencisi olan G.A. adlı kızı, derslerinde başarılı olduğu için "Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız" diye kandırarak evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, iddiaya göre G.A.'ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.'nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini 'MİT mensubu' olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım günü 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklandı.

LİSE MÜDÜRLERİ NİKAH KIYDI


G.A.'nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç, dosyada adı geçen diğer şüphelilerin tutuklanması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığı'na talepte bulunduklarını söyledi. G.A.'nın kendi okul müdürü H.A. ile odasında G.A. ile Mandal'ın dini nikahı kıyılan başka okulun kadın müdürü A.S.K.'nin de tutuklanması gerektiğini belirten Güleç, "Söz konusu olayla ilgili olarak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam etmektedir. Dosyada gizlilik kararı da halen sürüyor. Biz açığa alınan okulun müdürleri ve dosyada adı geçen şüpheliler yönünden de tutuklanma kararı verilmesini talep ettik. Olaydaki suçluların en ağır cezayı alması için yoğun bir mesai vermekteyiz" dedi.

MÜDÜRLER AÇIĞA ALINDI

Bu arada, açığa alınan okul müdürlerinden H.A.'nın yerine yeni bir müdür atandığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin idari soruşturma kapsamında H.A. ile A.S.K. hakkında araştırmalarını sürdürdükleri bildirildi.