Antalya'da sel alarmı! Şiddetli yağış beklentisi nedeniyle 3 ilçede okullar tatil edildi

Antalya'da  sel alarmı! Şiddetli yağış beklentisi nedeniyle 3 ilçede okullar tatil edildi
Antalya'da 2 gündür devam eden sel, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bugün de şiddetli yağış beklentisi sebebiyle Manavgat, Serik ve İbradı ilçelerinde okullara 1 gün ara verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, selin vurduğu Antalya'ya şiddetli yağış uyarısında bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada üç ilçede okulların çarşamba günü tatil edildiğini duyurdu.

3 İLÇEDE OKULLAR 1 GÜN TATİL

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Manavgat, Serik ve İbradı İlçelerimizde beklenen şiddetli sağanak yağıştan dolayı resmi ve özel her kademedeki okullarımızda 14.12.2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir."

GECE SAATLERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yaşanan sağanak yağışla Kumluca ve Finike ilçeleri sel felaketini yaşayan Antalya için bugün de merkez ve doğu ilçelerine uyarı yapıldı. Meteoroloji, 'turuncu kod' ile yaptığı uyarıda bugün gece saatleriyle birlikte kent merkezinde ve kentin doğu ilçelerinde, çok kuvvetli yağışların yarın sabah saatlerine kadar etkili olmasının beklendiği belirtildi. Öte yandan uyarıda Burdur ve Isparta'da beklenen sağanak yağışlara karşı da uyarıda bulunuldu.