Sergen Yalçın Beşiktaş'a mı dönüyor? Sessizliğini bozdu

Sergen Yalçın Beşiktaş'a mı dönüyor? Sessizliğini bozdu
Beşiktaş'ta takımın başında görmek istediği Sergen Yalçın ilk defa konuştu. Valerien Ismael hakkında da konuşan Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın başına geçeceği iddialarına da cevap verdi.

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Sergen Yalçın, sonunda konuştu. Yalçın, Siyah-Beyazlı ekibin Trabzonspor ile 2-2 berabere kalmasının sonrasında açıklama yaptı.

Yalçın, taraftarın istifasını istediği Valerien Ismael hakkında görüşlerini açıkladı.

"TARAFTAR İSTEDİĞİ GİBİ BAĞIRIR"

Milliyet gazetesine açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, Trabzonspor karşılaşmasında siyah-beyazlı taraftarların Valerien Ismael'i istifaya davet edip, kendisi lehine tezahürat yapması hakkında konuştu. "Taraftar istediği gibi bağırır, engelleyemezsiniz" ifadelerini kullanan Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu oyunda tepki de var, övgü de... Doğal karşılamak gerekir. Taraftar eleştirebilir, kızabilir, bu oyunun doğasında var. Bunlar, futbolun içinde olan doğal tepkilerdir. Kaldı ki Beşiktaş iyi bir takım... Bence zirvenin de en büyük ortaklarındandır. Öyle kalkıp, ah vahlar çekilecek bir tablo yok ki ortada. Puan cetveline baktığımızda herkesin hedefte olduğunu görüyoruz, yani herkes birbirine yakın... Öyle karalar bağlamaya da gerek yok"

Sergen Yalçın, Valerian Ismael ve yeni transferlerle alakalı da şunları söyledi:

"BANA YAKIŞMAZ"

"Takımın başında bir hoca var, onunla ilgili yorumlar yapmak hem doğru olmaz hem de bana asla yakışmaz. Ona saygısızlık olur. Bu konulara girmek istemiyorum. Sadece oyunsal anlamda biraz sıkıntı var. Kaldı ki, alınan oyuncular Preimer Lig’den geldiler. Hepsi de önemli isimler... Kariyerleri de bunun en büyük göstergesidir."

Ligin uzun bir maraton olduğunu da söyleyen 49 yaşındaki teknik direktör, “Biraz sabır ve destek gerekir. Taraftar neticede takımın hep başarılı olmasını, istiyorlar, tepkileri bundandır” değerlendirmesini yaptı.