Yunanistan'dan Türkiye'ye büyük iftira! Çırılçıplak soyulan göçmenleri Türkiye yapmış gibi gösterdi!

Yunanistan'dan Türkiye'ye büyük iftira! Çırılçıplak soyulan göçmenleri Türkiye yapmış gibi gösterdi!
Yunan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarachi skandal bir paylaşıma imza attı. Yunan güvenlik güçleri tarafından soyulup sınırda ölüme terk edilen göçmenlere ait eski bir fotoğrafla, Türkiye'yi hedef alan Yunan Bakan Mitarachi'yeİletişim Başkanı Fahrettin Altun tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis'in, Twitter'dan Türkiye'ye ilişkin yaptığı paylaşımlar üzerine, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

"BEYHUDE VE CİDDİYETTEN UZAK BİR ÇABA"

"Türkiye'yi kendileriyle karıştıran Yunanistan'ın Göç ve Sığınmadan Sorumlu Bakanı, paylaştığı yalan yanlış içeriklerle ülkemizi zan altında bırakmaya çalışmış" ifadesine yer veren Altun, şunları kaydetti: "Yunanistan, bu beyhude ve ciddiyetten uzak çabalarıyla, kişisel eşyalarını gasbedip sınır dışı ettiği mültecilerin fotoğraflarını yayımlarken, bu mazlumların haysiyetine bile saygısı olmadığını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

"DEVLET CİDDİYETİNE DAVET EDİYORUZ"

Yunan makamları önce Frontex ile suç ortaklığı yaparak, Ege'de boğulmasına neden olduğu bebeklerin, Meriç'te soyup kemerle dövdüğü, donarak ölmesine neden olduğu insanların hesabını vermelidir. Yunanistan'ı mültecilere karşı takındığı insanlık dışı tavırdan bir an önce vazgeçmeye, Türkiye'ye yönelik temelsiz, asılsız suçlamalara son vermeye ve devlet ciddiyetine davet ediyoruz."