Konya'da kocasını öldüren Fatma Koç'un duruşmasında ne kayınvalidesi ne de kayınpederi ceza almasını istemedi!

Konya'da kocasını öldüren Fatma Koç'un duruşmasında ne kayınvalidesi ne de kayınpederi ceza almasını istemedi!
Konya'da 24 yıllık eşi tarafından eziyet gören Fatma Koç, 4 Ocak günü eşiyle tartıştığı sırada onu bıçaklayarak öldürdü. Bugün ilk duruşması görülen Fatma Koç'un kayınvalidesi ve kayınpederi ceza almasını istemedi.

Konya'da 4  Ocak'ta eve alkollü geldiği öne sürülen Mustafa Koç, iddiaya göre lavabonun kenarında gördüğü böcek nedeniyle 17 yaşındaki oğlu ve 13 yaşındaki kızı ile eşi Fatma Koç'u dövmeye başladı. 3 çocuk annesi Fatma Koç, saldırıdan kurtulup mutfaktan aldığı bıçağı eşinin göğsüne saplayarak öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınan Fatma Koç tutuklandı.

İLK DURUŞMADA TAHLİYE EDİLDİ

Hakkında 'kasten öldürme' suçundan dava açılan Fatma Koç, Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde 22 Haziran'da görülen ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Bugün görülen duruşmaya katılan Fatma Koç, önceki savunmasını tekrar ettiğini belirtti.

"GELİNİM 24 YIL OĞLUMA KATLANDI"

İlk duruşmada gelini Fatma Koç'tan şikayetçi olmadığını belirten kayınpederi Ferruh Koç da önceki beyanlarını kabul ettiğini söyledi. İlk duruşmada gelini Fatma Koç'tan şikayetçi olmayan ve "Ona oğlum demekten utanıyorum. Çok eziyet eden biriydi. Ben gelinimden şikayetçi değilim o karıncayı bile incitmeyen bir kadın. Oğlumun yanında ona 24 yıl katlandı. Ben gelinimin tahliyesini istiyorum" diye ifade verip, gelinin tahliye olmasının ardından sevinç gözyaşı döken Güllü Koç da daha önceki beyanlarını tekrar ettiğini belirtti.

KAYINVALİDESİ DE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Güllü Koç, "Önceki beyanlarımı tekrar ederim. Ben sanığın ceza almasını istemiyorum" dedi. Mahkeme heyeti, Fatma Koç hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın iddia makamına gönderilmesi karar vererek, duruşmayı 1 Kasım tarihine erteledi.