Selahattin Demirtaş'tan şov! İran'da katledilen Mahsa Amini için saçını kazıttı!

Selahattin Demirtaş'tan şov! İran'da katledilen Mahsa Amini için saçını kazıttı!
HDP'nin eski başkanı Selahattin Demirtaş cezaevinden şovunu yaptı. İran'da ahlak polisi tarafından katledilen Mahsa Amini için sözde saçını kazıtan Demirtaş'ın görüntüsü şaşkınlık yarattı.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi ( HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yerine kayyım atanan Diyarbakır Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, İran rejimi tarafından katledilen Jîna Mahsa Amini için saçlarını kazıttı. Başak Demirtaş, Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Adnan Selçuk Mızraklı'nın da saçlarını kazıttığını duyurdu.

EŞİ DEMİRTAŞ'IN AYZDIĞI MEKTUBU YAYINLADI

Başak Demirtaş, eşinin mesajını Twitter hesabından paylaştı. Demirtaş'ın mesajı şöyle: "Saçının teli göründü diye İran ‘ahlak polisi’ tarafından katledilen Mahsa Amini’nin acısını yüreğimizin en derininden hissediyoruz. Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesurca öncülük yaptığı eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek vermek ve İran’da özgürlük için direnen halkın yanında olduğumuzu belirtmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı ile beraber bugün saçımızı kazıttık. Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun. Mahsa Amini’ye Allah’tan rahmet ailesine ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyor; selamla birlikte dayanışma duygularımızı iletiyoruz."