Lavrov kendini kaybetti! BM toplantısında Zelenski'ye ağır küfür

Lavrov kendini kaybetti! BM toplantısında Zelenski'ye ağır küfür
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye çok ağır küfür etti. Lavrov Zelenski için 'o... çocuğu' dedi.

Birleşmiş Milletler'in 77. Genel Kurulu görüşmelerinde dünya liderlerinin gerçekleştirdikleri konuşmaların sonrasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde bir konuşma gerçekleştirdi.

Antony Blinken'ın konuşmasının bitiminden hemen önce salona giren Lavrov, kısa süren konuşmasında Rusya'nın Kiev'in Rusça konuşanlara baskı yaptığına ve Batı'nın Ukrayna'ya yardım etmesinin Moskova için bir tehdit olduğuna yönelik iddialarını tekrarladı.

ZELENSKİ'YE AĞIR KÜFÜR

Konuşmasının bitiminde Lavrov, ABD'nin Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky'e dönük tavrının "O bir o... çocuğu ama bizim o... çocuğumuz" anlayışına dayandığını belirtti. BM görüşmelerinde küfür edecek kadar seviyesizleşen Rus Dışişleri Bakanı, konuşmasının sona ermesinin sonrasında süratle salondan ayrıldı.

Ukrayna lideri Zelensky'ye küfür ettiği konuşmasının sonrasında salondan çıkan Lavrov'a tepki gösteren Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitry Kuleba, "Lavrov kaçma konusunda Rus askerleri gibi usta" ifadelerini kullandı.