Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'den skandal açıklama! Kadınlar açık giyiniyor dedi, erkeklere çağrıda bulundu

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'den skandal açıklama! Kadınlar açık giyiniyor dedi, erkeklere çağrıda bulundu
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Diyanet TV’deki programında yaptığı konuşmada kadınları hedef aldı. İşliyen kadınların açık giyindiklerini savunarak erkeklere çağrıda bulundu.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, bir süredir her gün duymaya alıştığımız "kadın kıyafeti" tartışmalarına bir yenisi eklendi. Hoca olduğunu iddia eden kadın düşmanları sürekli kadınların ne giyeceğine nasıl davranacağına karışmaya devam ederken bu kervana Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen de katıldı.

"Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsü’nden" adıyla yayımlanan Diyanet TV’deki programda, kadınları hedef aldı. Düğünleri konu alan İşliyen, "Salona bir giriyorum, hanım kardeşlerimiz bana kızmasınlar, sanki giyecek elbise yok, perişan. Niye böylesiniz? Allah, camiye girerken örtün, düğün salonuna girerken açıl diye bir emir mi verdi?" diyerek tepki çekecek ifadeler kullandı.

Üstüne birde kadınlarla ilgili erkeklere de çağrı yapan İşliyen, "Babalar, abiler, kocalar; bu konuda eşlerimize, kızlarımıza telkinde bulunmamız, nasihat etmemiz, yönlendirmemiz gerekmiyor mu? Bir Müslümanca duruş gerekli. Bütün örtüleri açmış, sınırları ihlal etmiş, haramları işlemeye başlamış. Bir Müslüman bunu yapamaz. Hayat tarzımız kitaba uygun olmalı. Düğünlerimiz, eğlencelerimiz kitaba uygun olmalı" diye konuştu..