İzmir'de Ümit Özdağ'ın kimlik sorduğu Suriyeli kuyumcuya dünyayı dar ettiler!

İzmir'de Ümit Özdağ'ın kimlik sorduğu Suriyeli kuyumcuya dünyayı dar ettiler!
İzmir’e ziyarette bulunan Ümit Özdağ’ın kimlik sorduğu Suriyeli kuyumcu iki ayağından vuruldu. Saldırılar bitmek bilmeyince Suriyeli aile şehirden ayrılmak zorunda kaldı!

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, geçtiğimiz aylarda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ İzmir’e yaptığı ziyaret sırasında bir kuyumcuya girmişti. Ruhsat ve kimlik sorduğu Suriyeli kuyumcu Mustafa el-Habu da silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Türk vatandaşlığı alan Habu’nun olay günü iş yerinden çıkıp aracına binmek isterken iki ayağından vurulduğu öğrenildi. Mustafa el-Habu’nun kardeşi Ahmet, abisinin vurulduğu günün ertesinde dükkânı açmak üzere iken bir kez daha saldırıya uğradığı ve 5-6 kişilik bir grubun kendilerini demir ve sopalarla döverek dükkânı açmalarına izin vermediklerini ifade etti.

GİTMEK ZORUNDA KALDILAR

İzmir emniyeti olay hakkında soruşturma açarken aile devam eden tehditler sebebiyle İzmir’i terk etti. Emniyet, iki ayağından vurulan Mustafa el-Habu’ya koruma tahsis edilebileceğini, dükkânlarını açabileceklerini tebliğ etmesine rağmen saldırının gerçekleştiği 4 Temmuz’dan bu yana kuyumcu dükkânı açılmadı.

Ahmet el-Habu kendilerinin o bölgede 21 ayar altın satan iki dükkândan biri olduğunu, Mardin kökenli bir diğer kuyumcu ile rekabet içerisinde olduklarını ve o kuyumcu tarafından tehdide maruz kaldı.  Ahmet el-Habu, “Şanlıurfa, Bursa ve Ankara’da da şubeleri olan tüm işletmeler de bu saldırıdan etkilendi. Failler abime bir sonraki kurşunu kafana sıkacağız’ demiş.  Türk emniyeti ve yargısından bu olayı bir an önce aydınlatmasını bekliyoruz. Biz tüm yatırımımızı Türkiye’ye taşıdık. Şu an 400 kişi bu şirkette ekmek yiyor. Bu çalışanların büyük çoğunluğu da Türk’’ dedi.