DP lideri Gültekin Uysal’dan Yunanistan iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: "Yemezler"

DP lideri Gültekin Uysal’dan Yunanistan iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: "Yemezler"
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medyadan yayınladığı mesajlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Uysal, "Danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti 'vatan haini' yaftasına matuf hale getirmek, Ege'nin karşı kıyısı ile 'kontrollü' bir gerilim planlıyorsanız, yemezler!" diye konuştu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Uysal, yapmış olduğu paylaşımla, “Kim ister Erdoğan gitsin?” diye sordu:

"Yunanistan, Erdoğan gitsin ister mi mesela? Hayır! Ya sapını, çöpünü bertaraf ettiğimiz, sakini rahat etsin diye tampon bölgesi olmaya razı geldiğimiz Avrupa? Ya, asırlardır sıcak deniz hayaline, Suriye’de bu iktidarın yaptığı yanlışlarla ulaşan Rusya? Ya, yıllardır devlet hayalî kurup AKP sayesinde Suriye kuzeyinde bir devlete kavuşan PKK?

Peki ya Körfez sermayesi? Kişisel ilişkileri nedeniyle imtiyazlar, hatta adeta kapitülasyonlar verdikleri Körfez ülkeleri? Kaşıkçı davası gibi davalarda dosyaları devrederek egemenlik haklarımızı çiğnemelerine sebep “gizli” ilişki kurdukları Suudi ailesi? Peki, ellerinde Erdoğan ve ailesine ait onlarca dosya ve belge ile kâh politika değiştirten kâh tutuklulukları kaldırtan, ortağı olduğumuz projelerden çıkarıp daha azına razı edecek kadar bu iktidar karşısında 'eli kuvvetli' ABD?

FAİZ LOBİSİ VURGUSU

Ya memleketi üretemez hale getirip, pazara çevirerek kârına kâr kattıkları küresel kapital finans sistemi? Politika faizini indirip piyasa faizinden zenginliklerine zenginlik kattıkları “faiz lobisi”? Ya ekonomik cehaletleri ile dövizi bu hale getirerek semirmesini sağladıkları “döviz lobisi”? Bunca itibarsızlığa, onurumuzun bu denli çiğnenmesine vicdanı el vermeyen, sahiden yerli ve sahiden milli kim varsa, şahsi ikbalini düşünmeyen kim varsa ister bu iktidar gitsin!"

"GERİLİM PLANLIYORSANIZ, YEMEZLER"

Erdoğan’ın Yunanistan çıkışına ilişkin yorumda bulunan Uysal, “Bir de uyarı yapalım; danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti “vatan haini” yaftasına matuf hale getirmek, sesini kesmek ve gücünüzü pekiştirmek için Ege’nin karşı kıyısı ile “kontrollü” bir gerilim planlıyorsanız, yemezler!” diye konuştu.