Nihal Olçok'tan çok konuşulacak 15 Temmuz iddiası! Nureddin Nebati ve Berat Albayrak'ın ismi var

Nihal Olçok'tan çok konuşulacak 15 Temmuz iddiası! Nureddin Nebati ve Berat Albayrak'ın ismi var
15 Temmuz’un ardından 9 kişinin ismini FETÖ ile ilişkili oldukları gerekçesiyle ihbar ettiğini belirten Olçok, "Bunlardan bir tanesi de Nureddin Nebati. Berat Albayrak da var 9 kişi içinde." dedi.

15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u, kaybeden Nihal Olçok, 15 Temmuz gecesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya attı. 15 Temmuz'da, Türk ordusunda yer almayan 'keskin nişancı'ların bölgede bulunduğunu iddia eden Olçok, "Keskin nişancı var efendim, tanıklar var. Konuşmayın denildi. Gazilere denildi. Çünkü Türk ordusunda böyle bir birim, keskin nişancı olmadığı için devlet ve ordu çok mağdur olurmuş, şöyle olurmuş" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, gerçektivi’de Ali Tarakcı ve Vidin Özyer’in konuğu oldu. Olçok, 15 Temmuz akşamı eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kimin öldürdüğüne ilişkin sorulan soruyla beraber şu ifadeleri kullandı:

“Keskin nişancı var efendim, buna sniper diyorlar. Keskin nişancı diyorlar var. Ama bunun ne mahkemede konusu edildi, ne tutanaklarda var. Ama var. Tanıklar var. Sonra tanıklara konuşmayın denildi. Gazilere denildi.

Çünkü bana anlatılan şey, Türk ordusunda böyle bir birim, keskin nişancı olmadığı için devlet ve ordu çok mağdur olurmuş, şöyle olurmuş… Siz böyle bir şey gördünüz, sizi geldi iki üç kişi uyardı diye bu sözleri söylemekten korkuyorsanız ben sizin gaziliğinizi de sorgularım.”

NUREDDİN NEBATİ'Yİ İHBAR ETTİ

15 Temmuz’un akabinde 9 kişiyi FETÖ ile ilişkili oldukları gerekçesiyle ihbar ettiğini belirten Olçok, “TRT beni hiçbir yayınına davet etmedi. Çünkü eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, ilk verdiğim listededir. Diyorlar ya ben itirafçıyım 500 kişilik liste verdim. Ben o kadar adam tanımadım ‘FETÖ’cü. Ama 9 kişiyi verdim. 9 kişi hâlâ orada. Bunlardan bir tanesi İbrahim Şahin… Diğer 8’i, altı defa verdim hala orada. Bir tanesi Nureddin Nebati yani… Ondan sonra çıktı, 15 Temmuz Vakfı başkanı yaptılar Nureddin Nebati’yi. Berat Albayrak da var 9 kişi içinde." dedi.