Şimdi de Aleyna Tilki'yi hedef gösterdiler! Her gün yeni bir sanatçıyı yasaklamak istiyorlar

Şimdi de Aleyna Tilki'yi hedef gösterdiler! Her gün yeni bir sanatçıyı yasaklamak istiyorlar
Çorum'da düzenlenmesi planlanan Pırlanta Pirinç Festivali nedeniyle sahneye çıkacak olan sanatçı Aleyna Tilki’nin konserinin iptal edilmesi talep edildi.

Osmancık Kaymakamlığı ile MHP'li Belediye 15-25 Eylül tarihleri arasında Osmancık ilçesinde 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmesine karar  verdi.

Festivale katılacak olan sanatçıları da Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, sosyal medya hesabından paylaşarak vatandaşları davet etti.

İPAL EDİLMESİNİ İSTEDİ

Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı İsmail Şanar da, festivale katılacak olan sanatçılar arasında yer alan Aleyna Tilki'nin konserine ilişkin skandal açıklamalarda bulundu. Açıklamasa bu ifadeler kullanıldı:

"Aleyna Tilki, Osmancık’ta konser verecekmiş. Şehrin kültürüne, sanatına, sosyal yaşamına, geleneklerine, değerlerine ve inancına katkı sağlamayan, dini ve milli değerleri ayaklar altına alanları Osmancık'ta görmek istemiyoruz.

"Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, LGBT savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız."

"Şehrin idarecilerini toplumsal hassasiyetleri dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz."