Bakan Soylu'dan jandarmalara seslendi: ''Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın''

Bakan Soylu'dan jandarmalara seslendi: ''Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın''
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil güvenlik mezuniyet törenine katıldı. Yapmış olduğu konuşmada jandarma personelinden göreve abdestli çıkmalarını, Ayetel Kürsi okumalarını istedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

Milletin terörle mücadele ve asayişte, büyük gururlar yaşadığını ifade etti. Amanoslar'ın, Karadeniz'in, Tendürek'in, Erzurum'un, Kars Çemçe-Madur'un teröristlerden temizlendiğini belirten Bakan Soylu, "Allah'ın izniyle Cumhuriyet'in 100'üncü yılı, inanıyoruz ki kahramanlarımız sayesinde Gabar, Cudi, Ağrı, Van tertemiz olacak” diye konuştu.

“AYET-EL KÜRSİLERLE ÇIKIN”

Soylu, konuşması sırasında mezun olan jandarma subaylardan ilginç bir istekte bulundu. Süleyman Soylu, "Benim sizden isteyeceğim bir tek şey var. Mesleğinizin hakkını verin. Görevinize çıkarken, Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın. Biliniz ki, Cenab-ı Allah sizin muhafızınızdır." ifadelerini kullandı.