CHP çok net konuştu! Mansur Yavaş aday olacak mı?

CHP çok net konuştu! Mansur Yavaş aday olacak mı?
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması istenen Mansur Yavaş'a ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylığına ilişkin açıklamada bulundu.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

"Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Bütün belediye başkanlarımız gibi üstün hizmet vermektedir. Ortak Cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecek, hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. cumhurbaşkanı hem de herkesin cumhurbaşkanı olacaktır.

"SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Seçim kararı alınsın eğer isim çok merak ediliyorsa. Seçim öncesi, seçim günü ve sonrası birlikte yol yürüme kararı çıkmıştır. Her şey zamanında ve zemininde yapılacaktır. (Suriyelilere vatandaşlık) Yakından takip ediyoruz. Sandıklara sahip çıkmaya kararlıyız. Gerekirse son seçimde olduğu gibi her yerde oy çuvallarının da üstünde yatacağız"

"DÜNYANIN EN PAHALI HURDASI"

S-400 tartışmalarını değerlendiren Öztrak, "Alındı ama bir türlü aktive edilmedi. Dünyanın en pahalı hurdası halinde yatıyor. Yetmiyor, üzerine yenilerini alıyoruz. İdlib’de askerlerimizin korunması için hava savunmasına ihtiyaç duyduğunda bu S-400’ler neredeydi? ” 

TANJU ÖZCAN AÇIKLAMASI

"CHP Yüksek Disiplin Kurulu’ndan, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için karar çıkmadı. Kurul, Özcan’la ilgili dosyaın görüşmesini 26 Eylül’e erteledi."