Kartal'da panik anları! Bomba ihbarı ortalığı karıştırdı

Kartal'da panik anları! Bomba ihbarı ortalığı karıştırdı
Kartal'da denize giren vatandaşlar, 2 metre derinlikte el bombası gördüklerini ifade etti. Bunun üzerine Sualtı Savunma Komandoları (SAS) olay yerine intikal etti ve bomba kısa süre içerisinde etkisiz hale getirilerek incelemeye alındı.

Dün Kartal Dragos Sahili’nde, meydana gelen olayda saat 14.00 sularında sahile yüzmeye gelen vatandaşlar, denizin yaklaşık 2 metre derinliğinde bir el bombası tespit etti. İhbar üzerine olay yerine intikal eden deniz polisleri ve sahil güvenlik ekipleri bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları denizde bulunan el bombasının yerini belirledi ve ardından fotoğraflama çalışması yapıldı.

El bombası, bu sabah Sualtı Savunma Komandoları (SAS) tarafından etkisiz hale getirilerek karaya çıkarıldı ardından ise incelenmek üzere merkeze götürüldü.

El bombasını gören bir vatandaş, “Suya girdik. Balıkları izliyorduk maske ve gözlükle. Suda el bombasını fark ettim. Pimi üzerinde, o çekip de attıkları mandalı tamamen bantlanmışlar. Ağabeyime söyledim. Girdi baktı teyit etti. Polisleri aradık. Polisler de sağ olsunlar hemen geldiler. Etrafı abluka altına aldılar” ifadelerini kullandı.