Cem Küçük'ten AKP'ye kritik EYT uyarısı

Cem Küçük'ten AKP'ye kritik EYT uyarısı
Gazeteci Cem Küçük, AKP 'ye gelecek seçimlerle ilgili uyarıda bulundu. Küçük, "İnsanlar umutla bir karar çıkmasını bekliyor" diyerek hükûmetin EYT çalışmalarını hızlı şekilde bitirmesi gerektiğini belirtti. Cem Küçük köşe yazısında, "Ciddi bir seçmen kitlesi var burada" dedi.

Türkiye Gazetesi yazarlarından biri olan Cem Küçük, Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin yazı hazırladı. Köşe yazısında EYT'liler üzerinden hükümeti uyaran Cem Küçük, EYT'nin gelecek seçimlerde önemli olacağını vurguladı.

Cem Küçük söz konusu köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Uzun zamandır "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" hükûmetten gelecek iyi bir haberi bekliyorlar. İnsanlar ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde hâliyle gelire ihtiyaçları var. EYT bu bakımdan önem arz ediyor. 

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, partinin bir çalışması olmadığını söyledi. Ama Çalışma Bakanlığı EYT üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkacak çalışmaya göre hükûmet bir karar alacak. EYT ilk başlarda kesin olmaz deniyordu. Sonradan bir umut belirdi. Şimdi bakanlığın çalışması bekleniyor. 

İnsanlar umutla bir karar çıkmasını bekliyor. Bazı şıklar masada. Bana kalırsa çalışmanın detaylarını fazla beklemeden açıklamak şart. Çünkü EYT’liler bir cevap bekliyor. Seçimlere 9,5 ay kaldı. Ciddi bir seçmen kitlesi var burada. EYT çıkarsa hükûmet kesin kazanır ya da çıkmazsa kesin kaybeder gibi yorumlar da yapılıyor.  En iyi cevap sandıkta alınacak..."