İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması! "Vatandaşlar Mansur Yavaş'ı istiyor"

İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması! "Vatandaşlar Mansur Yavaş'ı istiyor"
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda sahada Mansur Yavaş'ın isminin karşılık bulduğunu ifade etti.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ile ilgili de açıklama yapan Kavuncu, şu ifadeleri kullandı:

AĞIRLIK MANSUR YAVAŞ

"Hiçbir zaman 'aday olacağım' demedi. Bu algıya müsaade ediyor bu da çok normal. Olmaması anormal olurdu. Bu iddiayı muhafaza ediyor. Bizim sahada şubat ayından beri en çok duyduğumuz isim Mansur Başkan. Mansur Yavaş ile ilgili bir ağırlık var.”

"MERAL AKŞENER DOĞRU KİŞİ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Cumhurbaşkanı adayı değil, başbakan adayıyım" açıklamasına da değinen Kavuncu, "Anlat İstanbul çalışmamızda, en çok karşılaştığımız sorulardan biri, neden Genel Başkanımızın cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiği. Ama bu bir hayıflanma, 'olmaz mı', 'geri dönmez mi'. Bunlar sahada duyduklarımız. (Peki kararından döner mi sorusu üzerine) Dönsün. Biz, o makam için sahip olduğu siyasi tecrübe ve biyografik istihbarat gücüyle, tecrübesiyle, yaklaşımı bütün bu özellikleri itibariyle, ben ve teşkilatlarımız Meral Akşener'in en doğru kişi olduğuna inanıyoruz. Bunu kendisine söylüyoruz, o da, 'Ben söyleyeceğimi söyledim' diyor."

“Ben ve teşkilatımız genel başkanımızın Cumhurbaşkanlığı adaylığına geri dönmesini istiyoruz. Tecrübesi, birikimi ve kutuplaşmış Türkiye’deki bir kadının getireceği etki, bu ve bunun gibi özellikleri nedeniyle en doğru kişi olduğuna inanıyoruz.”