Doğu Perinçek ve Ethem Sancak Suriye'ye gidiyor! Ufukta Beşar Esad ile görüşme var

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak Suriye'ye gidiyor! Ufukta Beşar Esad ile görüşme var
Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı yaptığı açıklamayla, Doğu Perinçek ve Ethem Sancak gibi önemli isimlerin yer aldığı bir heyetin Şam’da Beşar Esad ile görüşme yapacağını açıkladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve ona bağlı olan bir heyetin Şam'a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşme yapacağı açıklandı.

Partinin genel sekreteri Özgür Bursalı, Ulusal Kanal'da konuya ilişkin açıklama yaptı. Bursalı şu ifadeleri kullandı:

"Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak. 10-15 gün içerisinde bu ziyaret Şam'a yapılacak."

Bursalı, ziyarete ilişkin ayrıntılı takvimin ilerleyen zamanlarda açıklanacağını belirtti.

"Türkiye'nin önündeki çok önemli bir düğüme kılıç atıyoruz" diyen Bursalı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suriyeli mevkidaşıyla görüştüğünü duyurmasına yönelik açıklamasına da gönderme yaparak "Bu adım şarttı. Türkiye'nin geleceği açısından şarttı. Bu koşullarda Türkiye’nin Suriye ile işbirliğine gitmesi tarihi önemdeydi. Açıklamalar çok doğru. Kutluyoruz kendilerini. Bu süreçten geri dönüş yok" diye konuştu.