Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin ilk duruşmasında hastanelik oldu! Kafasını vurdu

Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin ilk duruşmasında hastanelik oldu! Kafasını vurdu
Beşiktaş eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun cinayet davası bugün görülmeye başlandı. Duruşmaya katılan Ece Erken, mahkeme salonunda da fenalaşıp bayıldı. Duruşma salonundan çıkarılan Erken'in düşerken başını sandalyeye vurduğu belirtildi.

Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması bugün itibariyle başladı. Davaya katılan Ece Erken, sanık Kadir Yasak savunma yaparken, kendinden geçerek bilincini kaybetti. Erken'in bayıldığı esnada duruşma salonundaki sandalyeye başını çarptığı fark edilince duruşmaya ara verildi. Erken'in avukatı Pırıl Erkanlı Üçgül, "Duruşmanın sonuna kadar dayanamadı. Kollarına girerek arka kapıdan çıkarttık, hastaneye götürülüyor. Sandalyenin uç kısmına başını vurduğu için belki bir doktor kontrolü gerekebilir" ifadelerini kullandı.

Bakırköy'de Beşiktaş Spor Kulübünün eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi olan avukat Şafak Mahmutyazcıoğlu geçtiğimiz aylarda öldürülmüştü. Söz konusu cinayete ilişkin Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında savunmalar yapılmaya başladı.

Sanıklardan Kadir Yasak'ın savunma yaptığı esnada Ece Erken'in bayılması nedeniyle duruşmaya ara verildi. Erken'in düşerken başını duruşma salonundaki sandalyeye çarptığı fark edildi. Kısa sürede ayılan Ece Erken'in, avukatının yardımıyla dava salonundan çıkarken ağlamaya başladı. Bir süre salon dışında dinlenen Erken, adliyeden ayrıldı. Duruşma sanık savunmalarıyla devam ediyor.

"SANDALYEYE BAŞINI VURDU"

Ece Erken'in avukatı Pırıl Erkanlı Üçgül, adliye önünde açıklamalarda bulundu. Üçgül, "Müvekkilim duruşmaya çok zor bir psikolojiyle gelmişti. Sanıkların olayı anlattıkları sırada müvekkilimin başı döndü ve yere düştü. Düştüğü sırada başını sandalyeye vurdu. Dayanamıyordu, ifadelerin doğru olmadığını belirtiyordu fakat, en son bu oldu. Duruşmanın sonuna kadar dayanamadı. Kollarına girerek arka kapıdan çıkardık. Hastaneye doğru gidiyorlar. Belki eve doktor da getirilebilir. Ben de şimdi yanına gideceğim. Bayılırken sandalyenin uç kısmına başını vurduğu için, doktor kontrolü gerekebilir" dedi.