CHP'li Ağbaba'dan çok sert indirim çıkışı! "Bindirim yapmışlar"

CHP'li Ağbaba'dan çok sert indirim çıkışı! "Bindirim yapmışlar"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde olarak açıkladığı indirim haberinin ardından vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerine akın etti. Daha ucuz fiyata kaliteli ürün satın almak isteyen vatandaşlar indirim yerine zam ile karşılaştı. Bu gelişmenin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba açıklama yaptı. Ağbaba, "Erdoğan, 'Tarım Kredi marketlerde ucuzluk olacak' dedi. Marketlerde kuyruklar oluştu. Sonuç: İndirim değil meğer bindirim yapmışlar" dedi.

Bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çağrıda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde satışa sunulan ürünlerde indirim uygulanacağını söylemişti. Bunun ardından gözler yapılacak indirimlere çevrilmişti.

Türkiye gazetesi, indirim uygulanması beklenen Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerine ilişkin olarak, "Vatandaşlar gıda ürünlerinde indirim uygulamasıyla Tarım Kredi marketlerine akın etti. Ancak indirimin sınırlı kaldığı görüldü. Pirinçte yüzde 28, ayçiçeği yağında yüzde 10 indirime gidilirken, 10 üründe herhangi bir fiyat değişikliği olmadı." ifadelerini kullandı.

Bunun ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerindeki fiyatlar hakkında açıklamalarda bulundu. Ağbaba, "İndirim değil meğer bindirim yapmışlar" değerlendirmesinde bulundu.

Ağbaba sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Erdoğan, 'Tarım Kredi marketlerde ucuzluk olacak' dedi. Marketlerde kuyruklar oluştu. Sonuç: İndirim değil meğer bindirim yapmışlar. Şikâyetlere bakınca son kullanma tarihi geçmiş veya yaklaşmış ürünlerin de satışa sunulduğu görülüyor. Verdikleri her söz yalan!.." dedi.