Alkollü araç kullanarak bir çocuğu öldüren Kaymakam Server Sinanoğlu'na ödül gibi atama

Alkollü araç kullanarak bir çocuğu öldüren Kaymakam Server Sinanoğlu'na ödül gibi atama
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde; devlete ait resmi araç kullanırken alkollü olduğu anlaşılmıştı. Alkollü araç kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölmesine neden olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'ne göre; alkollü araç kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik'e çarpıp yaşamını yitirmesine neden olan ve tutuklu bulunan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı.

15 Temmuz günü Akpınar Mahallesi'ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil-Batman Karayolu'nun kesiştiği noktada yer alan trafik ışıklarında yaşanan kazada dehşet verici bir olay yaşamıştı. Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun kullandığı resmi araç, yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammet Çelik'e, ardından da başka bir araca çarparak durabildi.

Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı. Soruşturma çerçevesinde tutukluğu devam eden Sinanoğlu’nun kararname ile atandığı ortaya çıktı.