Baskın seçim ihtimali var mı? Tarih verdi, erken seçim mi geliyor?

Baskın seçim ihtimali var mı? Tarih verdi, erken seçim mi geliyor?
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2023 seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu. Babacan, "baskın seçim" ihtimalinin olduğunu iddia etti. Babacan, hükümetin bu yıl eylül ayında karar alıp kasımda seçime gidebileceğini ileri sürdü.

Haberlercom'un haberine göre, Denizli'yi ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 2023'te gerçekleşecek seçimlerle ilgili de dikkat çekici iddialarda bulundu.

Türkiye'nin yarınlarıyla ilgili çok detaylı hazırlıklar yaptıklarını ifade eden Babacan, çeşitli eylem planları hazırladıklarını söyledi. DEVA Partisi'nin, "altılı masaya katkı veren" partilerden birisi olduğunu hatırlatan Babacan, "Allah kısmet ederse seçimlerden sonra nitelikli çoğunluğu mecliste sağlayarak anayasa değişiklikleriyle beraber güçlenmiş parlamenter sisteme ülkeyi geçirmek için çaba göstereceğiz, katkı vereceğiz." diye konuştu.

"GENİŞ BİR KİTLE VAR"

Yapılan anket çalışmalarının gerçeği yansıtmadığını savunan Babacan, şöyle konuştu: "Biz kendimiz de ayrıca bu haziran ayından bu yana kendimizi ilk defa şöyle bir sahada baktırıyoruz. Dolayısıyla bizi dinleyen ve anlamaya çalışan çok geniş bir kitle var. Bize olumlu bakan çok daha geniş bir kitle var ama henüz daha partimizin adını duymayan da bir kitle var. Yani yaklaşık olarak şu anda seçmenin galiba üçte biri kabaca DEVA Partisi'nin varlığından henüz habersiz."

BASKIN SEÇİM İDDİASI

Babacan, bir gazetecinin sorusu üzerine, "baskın seçim" ihtimalinin, "zayıf" da olsa olabilme ihtimalinin hala olduğunu söyledi. Hükümetin bu yıl eylül ayında karar alıp kasımda seçime gidebileceğini iddia eden Babacan, "Dolayısıyla böyle bir ihtimal var ama zayıf ihtimal. Biz bütün teşkilatlarımıza söyledik, 'Hazır olun, böyle bir şey olabilir' dedik ama daha kuvvetli ihtimal seçimin zamanında yapılması." diye konuştu.