MHP'lilerden DEVA Partili il başkanına sopalı saldırı! Hastaneye kaldırıldı

MHP'lilerden DEVA Partili il başkanına sopalı saldırı! Hastaneye kaldırıldı
DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demirer ile gazeteci Hüseyin Ölger, MHP'li oldukları iddia edilen bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Yaralanan Demirer ve Ölger hastaneye kaldırıldı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, partisinin Karaman İl Başkanı Burak Demirer ile beraber gazeteci Hüseyin Ölger'in, MHP il teşkilatı mensupları tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

Sosyal medya sayfasından paylaşımda bulunan Ekmen, "Karaman İl Başkanımız Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger, saat 00.15 sularında, MHP Karaman Merkez İlçe Başkanı ve 8-10 kişi tarafından sopalarla ağır saldırıya uğramışlardır" ifadelerini kullandı.

"KAHPE SALDIRILARLA BİZİ YILDIRAMAZSINIZ"

"Müşahade altında tutulan arkadaşlarımıza geçmiş olsun" açıklamasını yapan Ekmen, "Kahpe saldırılarla bizi yıldıramazsınız" dedi.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da Twitter sayfasından "Karaman İl Başkanımız Sn. Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger Bey'e yönelik alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin siyasi şiddete teslim edilmesine müsaade etmeyeceğiz!" değerlendirmesini yaptı.

YOLSUZLUĞUN ORTAYA ÇIKARILMASI İLE İLGİLİ

Yeneroğlu, saldırının ilçe belediyesinin imar yolsuzluğunun meydana çıkarılması ile alakalı olduğunu iddia ederek "Saldırıyı gerçekleştiren bizzat MHP ilçe başkanı ve yönetiminde olan kişiler" dedi.

DEVA Partisi kurucularından Avukat Tunahan Elmas ise olayın sonrasında paylaştığı açıklamada, saldırının sonrasında Burak Demirer'in yüzüne 4 dikiş atıldığını söyleyip "Alçakça saldırılar bizi yolumuzdan döndüremeyecek" ifadelerini kullandı.

Elmas, açıklamasının devamında "Başkanımızın, Karaman Belediyesinin kaçak yapı rantına dair yapacağı basın açıklamasından önce gerçekleşen bu saldırıda yerel gazetecilerden Hüseyin Ölger de ağır şekilde darp edilmiştir. Başkanımız hastahanede ve hayati tehlikesi yok. Hukuki sürecin sonuna kadar takipçisiyiz" dedi.