Ahmet Çakar'ın "Erden Timur cemaat lideriyle" iddiasının ardından Galatasaray açıklama yaptı

Ahmet Çakar'ın "Erden Timur cemaat lideriyle" iddiasının ardından Galatasaray açıklama yaptı
Beyaz Futbol programında konuşan eski futbol hakemi Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un tarikat toplantısında Cemalnur Sargut'un elini öptüğü videoyu izlediğini öne sürdü. Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Galatasaray konuya ilişkin açıklama yayınladı.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında yorumculuk yapan eski futbol hakemi Ahmet Çakar, spiker Ertem Şener ile yaptığı konuşmada Galatasaray yöneticisi Erden Timur‘un tarikat toplantısında Rıfai cemaatinin kadın lideri Cemalnur Sargut’un elini öptüğü videoyu izlediğini iddia etti.

Ahmet Çakar konuya ilişkin olarak, “Erden Timur bir projedir. Galatasaray’ın batıya açılan kapısında şu anda ikinci adam statüsündeki Erden Timur, Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm. Videosu var. Özel hayatıdır karışamam. Ama bu ülke cemaatlerden çok çekti. Son 8-10 yılda neler olduğunu herkes biliyor. Sonuçlarını görüyoruz” diye konuştu.

Oda Tv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre, Ahmet Çakar’ın iddiasının ardından Erden Timur’un Cemalnur Sargut’la yan yana olduğu video yayınlandı.

GALATASARAY AÇIKLAMA YAPTI

Görüntülerin sosyal medyada gündeme bomba gibi düşmesinin akabinde Galatasaray açıklamada bulundu, Söz konusu açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü; Başkanından yönetimine, teknik heyetinden futbolcularına, taraftarından tüm camiasına kadar bir bütündür” denildi.

ŞAŞKINLIKLA TAKİP ETMEKTEYİZ

Açıklama şu şekilde:

“Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekilimiz Sayın Erden Timur hakkında bazı yayın mecralarında yapılan karalama amaçlı, maksatlı ve hiçbir gerçeklik payı olmayan haberleri (!) şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Zamanlaması son derece manidar olan bu saldırıların altında yatan gerçeğin; 23. Şampiyonluk yolundaki kararlılığımızdan duyulan korku ve endişe olduğu aşikardır.

Galatasaray Spor Kulübü; Başkanından yönetimine, teknik heyetinden futbolcularına, taraftarından tüm camiasına kadar bir bütündür. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; bu tür manipülatif haber ve yorumlar bizleri birbirimize daha da fazla kenetler ve Galatasaray kenetlendiği zaman önünde hiçbir güç duramaz.”