İBB, ikinci Kent Lokantası'nı Bağcılar'da açıldı

İBB, ikinci Kent Lokantası'nı Bağcılar'da açıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dar gelirliler ve öğrenciler için açılan ikinci kent lokantası Bağcılar'da açıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışın ilk gününde gençlere yemek servisi yaptı ve ardından yemek yemeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dar gelirliler ve öğrenciler için ilk açılışı Fatih'te yapılan lokantanın ikincisinin açılışını Bağcılar'da yaptı. Lokantada 4 çeşit yemek 29 lira olarak belirlendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar Kent Lokantası’nın ilk gününde gençlere yemek servisi yaptı ve ardından gençlerle birlikte yemek yedi.

İBB'nin ilk kent lokantası da Fatih'te açılmıştı. 4 çeşit yemek 29 liradan hizmete sunulmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kent lokantalarıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Burada temel amacımız; gençlerimizin, öğrencilerimizin güvenilir ve hijyenik, ucuz gıdaya erişebilmelerini sağlamak. İlave olarak, çalışan işçiler var. Özellikle İkitelli, Bağcılar, Sultanbeyli gibi sanayi yoğun olan noktalarda, orada da onlara yakın alanlarda mekanlar üreteceğiz. Çapa da bulunduğumuz yer itibariyle, eğitimin çok yoğun olduğu bir bölge. Hem üniversiteleriyle hem lise ve diğer okullarıyla, çok yoğun olduğu bir bölge. Bu salon 80 kişi kapasiteli. Çalışanlarıyla beraber burada gündelik hizmetleri sunacaklar. Bir güzel tarafı; çalışanlarımızı özellikle kadın tercih ediyoruz bütün lokantalarımızda. Onların hem buradaki vicdanlı gözleri, yüzü temiz bakışları bizim daha güzel hizmet sunmamızı sağlayacak. Onlara da başarılar diliyorum.”