Hulisi Akar'dan şaşkınlık uyandıran açıklama! Türkler 9 milyon Suriyelinin hayatını kolaylaştırıyor

Hulisi Akar'dan şaşkınlık uyandıran açıklama! Türkler 9 milyon Suriyelinin hayatını kolaylaştırıyor
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Suriyelilere ilişkin yaptığı konuşma eleştirileri beraberinde getirdi. Akar, "Biz Türkiye ve Suriye’de 9 milyon Suriyeli kardeşimizin hayatını kolaylaştırıyoruz" dedi. Gazeteci Fatih Altaylı yazdığı köşe yazısında bu açıklamaya değindi. Altaylı "Vallahi de demiş, billahi de demiş"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı bir konuşma sırasında, "Biz Türkiye ve Suriye’de 9 milyon Suriyeli kardeşimizin hayatını kolaylaştırıyoruz" ifadelerini kulandı. Bu sözlerin ardından vatandaşlar tepki gösterdi.

Köşesinde kaleme aldığı yazıda Akar'ın bu ifadelerine yer veren gazeteci Fatih Altaylı, "'Yok canım dememiştir' dedim. 'Bu muhalif basın da çok ama çok kötü niyetli. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı böyle bir lakırdı etmez' diye düşündüm. 'Onca devlet görevinde bulunmuş, onca yüksek rütbe ve makamı işgal etmiş birisinden bu söz çıkmamıştır' diye inanmak istedim" diye yazdı.

"YİNE İNANAMADIM"

Anadolu Ajansı'ndan Akar'ın açıklamasını kontrol ettiğinde "inanamadığını" vurgulayan Altaylı, "Demiş. Hem de Anadolu Ajansı’nın editör masasına konuk olmuş, orada söylemiş. Yine inanmadım. 'Anadolu Ajansı'nı hacklemiş olabilirler' dedim. İktidarın bir başka güvenilir haber kaynağına yöneldim. TRT Haber’e baktım. Aaaa. Vallahi de demiş, billahi de demiş" diyerek şaşkınlığını belirtti.

Altaylı kalem aldığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

"Tam 'Türk vatandaşlarının oylarıyla seçilip, Suriyelilerin hayatını kolaylaştırmak da neyin nesi. Suriyelilerin hayatını kolaylaştırmak uğruna bizim hayatlarımızı perişan ettiniz' diye yazacaktım ki, hatırladım. Zaten seçilmedi. Atandı. O atamayı yapanlar, inşallah yarın öbür gün 'Zaten o da, o makama liyakatle gelmemişti' demezler."