MGM son tahminleri açıkladı! Hava durumunda son değerlendirmeler...

MGM son tahminleri açıkladı! Hava durumunda son değerlendirmeler...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre, ülkemizin Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum, Çankırı, Artvin ve Ardahan çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı değerlendirilirken diğer bölgelerde havanın az bulutlu ve açık olacağı düşünülüyor. Kuzey kesimlerde mevsim normallerinde olan hava sıcaklıkları diğer yerlerde 3 ila 5 derece üzerinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çorum, Çankırı, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzeydoğu başta olmak üzere Kırıkkale ve Kars'ın kuzey ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olacağı değerlendiriliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esecek.

MARMARA'DA RÜZGAR

Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İllere göre hava durumu şu şekilde:

 • İSTANBUL °C, 30°C
  Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu
 • ANKARA °C, 33°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzeydoğu ilçeleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • İZMİR °C, 34°C
  Az bulutlu ve açık
 • ANTALYA °C, 32°C
  Az bulutlu ve açık
 • KASTAMONU °C, 30°C
  Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • TRABZON °C, 28°C
  Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ERZURUM °C, 33°C
  Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu
 • DİYARBAKIR °C, 41°C
  Az bulutlu ve açık