AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'a askeri tören eleştirileri beraberinde getirdi

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'a askeri tören eleştirileri beraberinde getirdi
AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, ziyaret ettiği bir jandarma karakolunda askeri törenle karşılanması tepkilere neden oldu. Askerler, Özaydın karşısında esas duruşta durdu.

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, AKP Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız ve AKP Çemişgezek İlçe Başkanı Uğur Oğuz Köse ile birlikte Gedikler Jandarma karakol Komutanlığı’nı ziyarete gitti.

AKP heyetinin ziyareti sırasında çekilen görüntüler birçok kişinin tepkisini çekti. Özaydın, jandarma karakolunda askeri törenle karşılandı. Askerler, AKP il başkanı karşısında esas duruşta bekledi.

BELEDİYE PAYLAŞTI

 Tören kıtasını selamlayan AKP İl Başkanı’nın fotoğrafları Çemişgezek Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılınca söz konusu olay ortaya çıktı.

Paylaşımda, "İl başkanımız, belediye başkanımız ve ilçe başkanımızla beraber Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret ettik. Görevlerini fedakarca yapan, vatanımızın korunmasında büyük emekleri olan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun" ifadeleri kullanıldı.

Eleştirilerin ardından açıklama yapan Sercan Özaydın, kalekol komutanını beklemek için bir an durduğu esnada alınan bir görüntü olduğunu öne sürdü.

"GEREKLİ İŞLEMLER BAŞLATILMIŞTIR"

Tunceli Valiliği de konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada ise “27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek İlçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır” denildi.