Melih Gökçek'ten Ankapark açıklaması: Mansur Yavaş yok etmek için elinden geleni yapacak

Melih Gökçek'ten Ankapark açıklaması: Mansur Yavaş yok etmek için elinden geleni yapacak
2 yıldan uzun süredir devam eden dava sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri gerçekleştirilen Ankapark'a ilişkin Belediye Başkanı açıklamalarda bulunan eski Belediye Başkanı Melih Gökçek "Gerçek sonuçları açıklamayacak. Madem öyle ver burayı Çevre Bakanlığına bakalım ne olacak? Mansur Yavaş burayı yok etmek için elinden geleni yapacak." dedi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 801 milyon dolara mâl olan Ankapark'la ilgili Habertürk'te yayınlanan "Olaylar ve Görüşler" programında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ankapark’ın kapılarını çok yakında vatandaşlarımıza açacağız” demesinin ardından Gökçek, "Ankapark için vatandaş bana oy vermiştir. Mansur Yavaş burayı yok etmek için geldi. 801 milyon dolarlık dinozor diyorlar. Bu yalan. 33 dinozorun maliyeti 4 milyon 800 bin lira. Yavaş'ın ajansları var bunun üzerinden algı yapıyor. Dinozor da dinozor..." diyen Gökçek, iddialarına şu şekilde devam etti:

"Benim zamanımda sağlamdı bunlar, şimdi görüyorum parçalamışlar. Bunu bilerek yaptılar. Benim zamanımda sağlamdı. Mansur Yavaş'ın sorumluluğu yok diyorlar. Olur mu? Hırsızlık olmuş. Kim koruyordu buraları? Mansur Yavaş'ın güvenlik görevlileri kapıda duruyordu. Kimse giremiyordu içeri. Kim yaptırdı o zaman bunu? Mansur Yavaş buranın tahrip edilmesini istiyor.

"YAVAŞIN BUNA YETKİSİ YOK"

Buranın ne olacağını halka soracakmış. Halka nasıl soracak? Nasıl bir anket yapacak? Kendisi ne isterse o sonucu çıkaracak. Gerçek sonuçları açıklamayacak. Madem öyle ver burayı Çevre Bakanlığına bakalım ne olacak? Mansur Yavaş burayı yok etmek için elinden geleni yapacak.

Yavaş'ın buna yetkisi yok. Halka soracağım, yıkarım diyor. Senin yetkin yok buna. Bu mülk 29 yıl sonra çalışır durumda Atatürk Orman Çiftliği'ne verilmek zorundadır. Kimin yetkisi var peki? Tek yetkili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'dir."