Satranç robotu rakibi olan 7 yaşındaki çocuğun parmağını kırdı!

Satranç robotu rakibi olan 7 yaşındaki çocuğun parmağını kırdı!
Rusya'da gerçekleşen bir satranç turnuvasında, oyun sırası robottayken hamle yapmaya çalışan bir çocuğun parmağı ezildi. Çevredekilerin yardımıyla kurtarılan 7 yaşındaki çocuğun parmağı kırıldı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen bir satranç turnuvasında ilginç bir olay yaşandı. Satranç oynaması için geliştirilen robotik kol hamle yaptığı sırada beklemeyip oynamaya devam eden çocuğun parmağını ezdi.

PARMAĞI KIRILDI

Parmağı bir süre robotun altında kalan 7 yaşındaki çocuk, izleyicilerin ve görevlilerin yardımıyla kurtarıldı. Çocuğun parmağının kırıldığı ve alçıya alındıktan sonra turnuvayı tamamladığı öğrenildi.

"ROBOTU BEKLEMESİ GEREKİYORDU"

Moskova Satranç Federasyonu Başkanı Sergey Lazarev gazetecilere yaptığı açıklamada, robotun federasyona ait olmadığını ve kiralandığını belirterek üretici firmanın bu tür olayların yaşanma ihtimalini göz ardı etmiş göründüğünü söyledi. Lazarev, "Çocuk bir hamle yaptı ve karşı hamle yapması için robotu beklemesi gerekiyordu. Ancak acele etti ve robot parmağını yakaladı" dedi. Çocuğun ailesinin olayla ilgili Moskova savcılığına başvurmaya karar verdiği öğrenildi.