Gazeteci Cem Küçük'ten "Yargılanacaksınız" diyen Birce Akalay'a tehdit gibi uyarı

Gazeteci Cem Küçük'ten "Yargılanacaksınız" diyen Birce Akalay'a tehdit gibi uyarı
Son aylarda rol aldığı dizilerin başarısıyla gündemden düşmeyen deneyimli oyuncu Birce Akalay, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesaj ile Türk lirasının değerinin kaybetmesine sinirlenmiş, buna neden olan kişilerin yargılanmasını umduğunu ifade etmişti. Gazeteci Cem Küçük yazdığı yazıda Birce Akalay'ı hedef alarak, "Birce Hanım, bir zamanlar Mehmet Ali Alabora vardı. Gezi’de ağaçların bahane olduğunu söylemişti. Kendisi galiba Londra’da. Siz siz olun fazla öz güvenli olmayın." dedi.

Gündeme dair yorum yapmakta çekinmeyen başarılı oyuncu Birce Akalay, döviz kurundaki yükselişin neden olduğu enflasyon ve ekonomik buhrana değinerek isyan etti. Ülkenin geldiği duruma sinirlendiği her kelimesinden belli olan oyuncu, Instagram hesabının hikaye kısmından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Bıktım artık. Emeğimizin değeri, paramız iyiden iyiye pul oldu. İşçimiz, halkımız sefil oldu. Fakat birileri ülkeyi yemeye ve doyumsuzca satmaya devam ediyor. Yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle ki göreceğiz."

Bu paylaşımın ardından en çok konuşulan konulardan birine dönüşen Birce Akalay'a ilk tepki gazeteci Cem Küçük'ten geldi.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, "Birileri ülkeyi yemeye ve satmaya devam ediyor, yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle" diyen ünlü oyuncu Birce Akalay'ı resmen hedef tahtası yaptı.

Birce Akalay'ın "yargılanacaklar" diyerek hükûmeti tehdit ettiğini savunan Küçük, şunları söyledi:

"Birce Akalay sosyal medyaya bakıyor. Konuşulanları duyuyor. Hükûmet kesin gidici, diyor. Bunların hepsine bir öz güven gelmiş. Birce Hanım, son 20 yıldır böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti! 

Şu anda 17/25 Aralık öncesi ve sonrası hava var. Muhalefet de bu ortama güveniyor. Son sözü seçimlerde millet söyleyecek.

Birce Hanım, bir zamanlar Mehmet Ali Alabora vardı. Gezi’de ağaçların bahane olduğunu söylemişti. Kendisi galiba Londra’da. Siz siz olun fazla öz güvenli olmayın. Temkinli olmak daha iyidir...

Biz bu tehditleri belli ki seçimlere kadar duyacağız. Sonra kararı sandıkta millet verecek."