Cübbeli Ahmet Hoca'dan iç savaş uyarısı! Türkiye'de 'selefilik' tehlikesi

Cübbeli Ahmet Hoca'dan iç savaş uyarısı! Türkiye'de 'selefilik' tehlikesi
Cübbeli Ahmet Hoca, canlı yayında iç savaş uyarısı yaptı. Selefiliğin Türkiye'de yükselişte olduğunu belirten Cübbeli Ahmet "Bunlar girdikleri her yerde savaş çıkarmıştır. Bunların gizli yerlerde silahları var" dedi.

Vahhabilere dönük yaptığı uyarılar ile gündeme gelen Cübbeli Ahmet Hoca, Teke Tek programında önemli açıklamalarda bulundu.

Son günlerde yaşanan tartışmalar üzerine, "Bizimkilerin maalesef öngörüleri yok. FETÖ meselesinde öyle oldu, Adnan meselesinde de öyle oldu. Öngörü maalesef bizim camiamızda yok" ifadelerini kullanan Cübbeli, şunları söyledi:

"BANA YAPMADIKLARI KALMADI"

"Dış güçlerin yönettiği bir kadro varsa diyalog olamaz. Bizimkilerin devamlı tavsiyesi, büyütmeyelim, abartmayalım. FETÖ meselesini ilk burada yaptık. Fatih Bey sağ olsun bizi çıkarmaya cesaret etti. O zaman FETÖ'cüler çok uğraştı. O güvenle çıktık Mahmut Efendi Hazretleri de 'Çık' dedi. Ertesi gün gittim, tebrik etti. Onun tasvibi olmasa cesaret edemezdim. İslami camianın tümü o zaman beni fitne ile suçladı. Bana yapmadıkları kalmadı.

Mesele 25 senelik süreç. Bir Ali Kalkancı ile hükümet devirdiler. Ondan sonra bütün uyarılar haklı çıktı. FETÖ meselesi... Şimdi hükümetçi olan adamlar, 'Saptırıyor' diye telefonla bağlandı. 'Bu adamlar din hainidir, devlet sevicisi olamaz' diyordum. Dinde görüşlerine güvenilmeyen bir zihniyet size zarar verecek. Bunları alenen uyardım kaç defa. Darbe olana kadar bu tehlike sezilmedi. Yüzde 5 tehlike var deniyor. Bir kişi bile devletler arası olay çıkarır. Gizlileri var hala."

"SELEFİLİĞİN ORANI YÜZDE 3,6'YA KADAR YÜKSELDİ"

Son zamanlardaki ikazlarını iki yıl önce de yaptığını ve savcıya da ifade verdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, "2000 dernek demişim ama ne 2000'i, az demişim. Adıyaman'da çay ocağı idi. Üç patlama burada oldu: Gar katliamı da buradan oldu, gümrük patlaması da buradan oldu. Çay, kahvehane, kitap dükkanı bunları topladığında 'Ne 2000'i' diye ben bunları açıkladım. Diyanet'in DEAŞ raporu var. Ondan sonra Türkiye'de Selefiliğin durumunu Hilmi Demir Hoca, ben sizin kanalda dinledim. 2020'de Selefiliğin nüfusa oranının 3.6'ya kadar yükseldiğini söylüyor. Bazı vilayetlerde yüzde 8-10. Bu vilayetlerdeki durum... Orada hangi hocanın da dinlendiği söyleniyor. Diyelim AK Parti'nin fazla olduğu yerde Nihat Hatipoğlu. Ben Türkiye ikinciliğini kaybetmemişim. Konya, Adıyaman... 10 vilayet ismi veriliyor bu raporda. Yüzde 8-10 ne demek biliyor musunuz? Ben burada sokağa çıktığım zaman yüz kişiden 8'i, 10'u benim kanımı, canımı, karımı helal sayıyor. yani beni gavur sayıyor. Bundan büyük nasıl tehdit olacak?"

Türk olmayan imamların Arapça konuştuğunu ve Türkiye'deki Araplara seslendiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, "Suriyeli Müslümanlardan göç edenler hoca değil. Çocukları burada büyüyorlar. Bunlara Şam Uleması Birliği Başkanı hocamız, devlet de o zatı tanıyor. Bu zat bana bir mesaj attı, 'Osman Hamis Vahhabîdir, konuşturuluyor' diye. Sonra bir de yanına resim koymuş. Bin Abdülvahab'ın kitabı tercüme edilmiş, Türklere dağıtılıyor. Zaten Arapça TIR TIR geliyor. Selefi bildiriler... Esenyurt, Başakşehir kopmuş gidiyor. Arapların gençliği bunların videolarını izliyor" açıklamasını yaptı.

"OSMANLI'YI ŞİRK DEVLETİ OLARAK GÖRÜYORLAR"

Osman Hamis'in daha evvel Youtube'da paylaşılan videolarının Türkiye'ye gelmeden silindiğini iddia eden Cübbeli, söz hususu videolarda Hamis'in Osmanlı'yı şirk devleti olarak gördüğünü belirttiğini söyledi. Testi kırılmadan ikazını yaptığını belirten Cübbeli Ahmet, "Parayı nereden buluyorlar" sorusu sonrasında Bin Selman'ın geçmişte mezhep ihraç etmek amacıyla 40 milyar dolar harcadığını kabul ettiğini, İran'ın da devlet olarak bu fonlamayı geçmişte yaptığını belirtti. Fakat şu anki durumda İsrail'den yardım alındığını iddia eden Cübbeli Ahmet, şunları söyledi:

"Araplar fitilini alevliyor. Adam çocuğunu yetiştiriyor. Türklerdeki mevzu ne? Türk Selefiler 18 ayet bilir, onun dışına çıkamaz. Arap zaten burada radikallik yapamıyor, Türk yapıyor. Arap takiye yapıyor. Arap nüfusu da kalabalıklaştı. Bunlar ne diyor? Şefaat istemek şirk, evliya ziyareti şirk, tarikata girmek şirk... Türk Selefileri internetlerde, dergilerinde 'Askere gidilmez' diyor, 'Rey verilmez' diyor. Bize telefon geliyor 'Oğlum IŞİD'e gitti', 'Kızım yemeğimi yemiyor, siz müşriksiniz diye' diyor."

"BUNLAR HER YERDE SAVAŞ ÇIKARMIŞTIR"

Cübbeli Ahmet Hoca, "iç savaş" uyarısı ile alakalı olarak da "Bunlar girdikleri her yerde savaş çıkarmıştır. Türklerde şu an Selefilik yüzde 3.6 ve ilerliyor. Birçok aile yıkıldı, birçok karı koca birbirine kafir diyerek ayrıldı. İsrail'den fonlanan cami grubu, Suudi, BAE bir arada. Türk-Kürt başaramadılar, Alevi-Sünni başaramadılar ama din işi başka işe benzemez. 'Kafir, öldürmen lazım' diyor. Alt taban oluşunca dış güçler kıvama geldiğini gördüğü zaman oradan bir sıçrama yapar. Bunların gizli yerlerde silahları var. Kendi basılacakları hücre evinde bulundurmuyorlar. Kimlere ne zaman dağıtıldıkları belli. Şu anda Türkiye'deki radikal Selefi gruplar son derece tehlikelidir" ifadelerini kullandı.