Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu rahatsızlığı! "Müjdeler icat edin" talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu rahatsızlığı! "Müjdeler icat edin" talimatı
Ankara kulislerinde konuşulanları köşesine taşıyan Mustafa Balbay AKP döneminde yapılan seçimlerin genelde erken gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Büyük olasılıkla bu seçim de öyle olacak. Özellikle İstanbul seçimlerinin yenilenmesinden sonra iktidarın 'kazanma garantili' bir ortam yakalayıp seçime gitme hevesi hep diri durdu." dedi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, AKP döneminde bütün seçimlerin erken gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Büyük olasılıkla bu seçim de öyle olacak. Özellikle İstanbul seçimlerinin yenilenmesinden sonra iktidarın 'kazanma garantili' bir ortam yakalayıp seçime gitme hevesi hep diri durdu. Ama ekonomi öyle durmadı!

Buna muhalefetin erken seçim söylemini yükseltmesi eklendi. Geldik bugüne... Artık seçim süreci başlamıştır. İktidarı isteyen bir hareketin geri sayım başlatması için uygun bir zamanlama. En azından her hafta başı 24 Haziran 2023’e ne kadar kaldığı vurgulanabilir." ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun KYK kredi faizlerinin silinmesi önerisinin toplumda karşılık bulduğunu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da kabul ettiğini ifade ederek, "Aldığımız bilgilere göre bu durum Saray katlarında sorun yaratmış. Bakandan bu tür toplumsal karşılığı olan, özellikle gençleri etkileyecek adımları 'Kılıçdaroğlu’nun diline düşmeden' hazırlaması istenmiş. Hatta önümüzdeki günler için bu tür başka 'müjdeler' icat etmesi istenmiş.

Kılıçdaroğlu’nun KYK faizini sildirmesi önceki benzer durumları da anımsattı. Emeklilere bayram ikramiyesi, asgari ücretin artırılması, 3600 ek gösterge, elektrik faturalarındaki TRT payı ilk akla gelenler." ifadelerini kullandı.