Pınar Gültekin davasında flaş gelişme

Pınar Gültekin davasında flaş gelişme
Cemal Metin Avcı tarafından canice katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ailesi, davada Avcı'ya verilen tepki çeken kararda istinaf mahkemesine başvurdu. Gerekçeli istinaf dilekçesi verildi. Cemal Metin Avcı ile Mertcan Avcı'nın ''canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak kasten öldürme'' suçundan, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmalarını istendi.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in katledilmesine ilişkin davada katil Cemal Metin Avcı için verilen hüküm tepki çekmişti. istinaf mahkemesine taşındı. Aile, gerekçeli istinaf dilekçesini de yazdı.

Konuyla ilgili Cumhuriyet’e konuşan Gültekin ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir, “Pınar Gültekin kararına karşı, biz de gerekçeli istinaf dilekçemizi yazdık. Çok da kapsamlı bir çalışma oldu” diye konuştu.

Dr. Rezan Epözdemir, şu ifadeleri kullanıd:

“Cemal Metin Avcı ile Mertcan Avcı’nın ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmalarını; Selim Avcı, Ayten Avcı, Şükrü Gökhan Orhan ve Eda Avcı’nın da ‘suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme’ suçundan beş yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep ediyoruz.”

Gerekçeli kararın açıklanmasının ardından geçen haftalarda Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da, kararın ardından istinafa başvuruda bulundu.