Cübbeli Ahmet'ten Diyanet'e vehhabi uyarısı! "İç savaşı körüklemiş olacaksınız"

Cübbeli Ahmet'ten Diyanet'e vehhabi uyarısı! "İç savaşı körüklemiş olacaksınız"
Cüppeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi ‘şeyh’i Osman El Hamis’in camide vaaz vermesinin ardından Diyanet'i uyardı. Cübbeli Ahmet, “Diyânet’i, vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Kuveytli Vehhabi şeyhi Osman El Hamis'in camide vaaz vermesiyle birlikte "iç savaş" iddiasını dile getiren Cübbeli Ahmet Dinayet İşleri Başkanlığı'na uyarıda bulundu. Youtube kanalında konuya dair açıklama yapan Cübbeli Ahmet, “Diyânet’i, vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet, “Diyanet’in başında bu kafada olan adamlar olunca kimse dur demez. Biz Diyanet’in camilerinde Mehmet Görmez’in zamanından beri yasaklanmışız. 28 Şubat’tan beri yasaklanmışız. Görmez de buna destet vererek bütün camilerden men etti. Biz de camide konuşamıyoruz. Bize konuşma hakkı verilmiyorken bize kafir diyen bu adamlar bütün milleti iç savaşa sürükleyecek bu adamlar Diyanet’in camilerinde kimi müftülerin davetleri ile konuşuyorlarsa bu milli bir tehlikedir” ifadelerini kullandı.

İÇ SAVAŞ İDDİASI

Cübbeli Ahmet şu ifadeleri kullandı:

“Diyânet bu işin kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Diyânet’i uyarıyoruz. hangi ırktan ve milletten olursa olsun eğer câmiilerde bu adamlara konuşma izni verirseniz selefîliğe vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız. Diyânet en kısa zamanda kendine gelmeli, bünyesindeki sapık itikâdlı vehhâbî zihniyetli adamları da tespit edip ihrâc etmeli ve câmiileri de mutlakâ kontrol altına almalıdır.”

"BİZE SURİYELİ KUVEYTLİ LAZIM DEĞİL"

Cübbeli Ahmet, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın, Kuveytli şeyhin gelişi sırasında aracın önünde Suriyeli ve Iraklıların oluşturduğu izdihamın sonrasında gösterdiği tepkiyi anımsatan Cübbeli Ahmet, “Suriyeliye ne lüzum var ki. Yeni Şafak’ın yanlış yanlış yayınları bunlarla uğraştık. Ehli sünnet dışı fetva veren Karaman’lar bunlarla hep mücadele ettik. Bize Suriyeli Kuveytli lazım değil bizim içimizde dış güçlere aldanmış Reşit Rıza çizgisinde hareket eden naturidi düşmanı bunca insan var. Türkler selefiler bize yetiyor. ‘Maturidiler ehli sünnete daha yakındır’ diyor. Osman Hamis bile ki büyük bir çete başdır ama Nureddin Yıldız’dan ehven kalmıştır” dedi.

‘EVİNDE KİTAP OLAN YAKSIN’

“Akit gazetesinin yıllar evvel Vehhabiliğin baş kitabını dağıtması zaten ortadadır” diyen Cübbeli evinde kitabı bulunduranların o kitapları yakmasını istedi. Cübbeli Ahmet,

“Akit gazetesinin yetkililerinin Vehhabi’dir demiyorum ancak bu dağıttığı kitaplara güven olmaz. Eskiden de İslamoğlu’nun çok öne çıkartmış, kitaplarını dağıtmışlardır. Harun Yahya olayında yine yanlışlar yapmışlardır. Milli Gazete de o noktada yanlışlar yapmıştır. Yeni Şafak da Hayrettin Karaman ile yaptığı yanlışları sürdürmektedir. Biz bunları alenen söyledik. Şimdi de doğruları konuşuyoruz." dedi.