Adana'da felaket! 50 kişilik grup acil servisi bastı, terör estirdi, hekimler ne yapacağını şaşırdı

Adana'da felaket! 50 kişilik grup acil servisi bastı, terör estirdi, hekimler ne yapacağını şaşırdı
Hekim Birliği Sendikası, Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisinde yaklaşık 50 kişilik bir grubun baskın yaptığını duyurdu. Hasta yakını olduğu bilinen grup acil serviste terör estirirken hayatlarından endişe eden doktorların iş bıraktığı öğrenildi.

Hekim Birliği Sendikası sosyal medya platformu Twitter üzerinden Adana Emniyeti, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hesapları etiketlenerek mesaj yayınladı. Söz konusu mesajda, “Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servis, yaklaşık 50 kişilik bir grubun basması sonucu çalışamaz hale gelmiş, can güvenliği olmayan hekimlerimiz, can güvenliği sağlanana ve yazılı beyanı tebliğ edilinceye kadar hizmetten çekilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

"BİR TANE BİLE GÖZALTI YOK"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Adana Şubesi’nin Twitter hesabındanda polis ekinin getirildiği belirtilerek, “Çukurova Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları camı çerçeveyi indiriyor, ‘O doktoru öldürmezsem adam değilim’ dediği herkes tarafından duyulan bir hasta yakını da var ve bir tane bile gözaltı yok! Arkadaşlarımız hizmetten çekilme hakkını kullandı.

Bir arkadaşımızın daha şiddete uğramasına tahammülümüz yok! Bir saatten uzun acili işlemez hâle getiren hasta yakınlarına karşı sadece sevk seçeneğinin kullanılmasını kabul etmiyoruz! Şiddetin olduğu yerde biz çalışmayacağız! Saldırganlar ve tehditler varken bir gözaltı bile yok!

‘Hasta bakmaya başlandı Emniyet ekibi burada’, ‘Sabaha kadar emniyet desteği devam edecek dendi’ Emniyet desteğiyle çalışmak zorunda kalmayacağız. Şiddete bulaşan herkesin tutuklanmasını talep ediyoruz.” denildi.