Kurban Bayramı geldi çattı! Meteoroloji'den kritik bayram uyarısı

Kurban Bayramı geldi çattı! Meteoroloji'den kritik bayram uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, Kurban Bayramının 4 gününde de Trakya, Marmara, Ege ve İç Anadolu'da kuvvetli sağanak yağışın etkisini göstermesi bekleniyor.

Kurban Bayramı'nda hava duurmunun nasıl olacağı ile ilgili araştırma yapılıyor. Tatil planı yapan vatandaşlar internetten gelecek günlerde havanın nasıl olacağını Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu son hava durumu tahminleriyle öğreniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son tahminlere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, genellikle mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esmesi bekleniyor.