Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimden erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimden erken seçim açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, AKP'nin olası bir erken seçim için hazırlandığını iddia ederek, "Bir işaret yok net bir şekilde ama şu anda attığı popülist adımlar her ihtimale karşı ben sonbaharda bir seçim yapabilirim. Bunun alt yapısını hazırlayayım, diyor. O bakımdan teşkilatlarına talimat verdi. Teşkilatlarını tekrar harekete geçirmeye çalışıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, 2023 yılında yapılacağı her fırsatta tekrarlanan cumhurbaşkanlığı seçiminin beklenenden daha erken geleceğine dair iddialarda bulundu.

Tele 1'de Anında Manşet programına konuk olarak katılan Çömez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemdeki söylemlerinden yola çıkarak erken seçim kararı alınabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP teşkilatlarına erken seçim kararı hakkında talimat verdiğini kaydeden Çömez, "Bir işaret yok net bir şekilde ama şu anda attığı popülist adımlar her ihtimale karşı ben sonbaharda bir seçim yapabilirim. Bunun alt yapısını hazırlayayım, diyor. O bakımdan teşkilatlarına talimat verdi. Yaz dönemini dolu dolu geçirin. Kapı kapı dolaşın. Teşkilatlarını tekrar harekete geçirmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.