Ekrem İmamoğlu en büyük korkusunu açıkladı! "Görevden alınabilirim"

Ekrem İmamoğlu en büyük korkusunu açıkladı! "Görevden alınabilirim"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İngiliz Financial Times gazetesine açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Erdoğan'ın seçimi yeniden kazanması halinde kendisinin görevden alınabileceğini ifade ederek bu konudan endişe duyduğunu belirtti.

İngiliz Financial Times gazetesi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile söyleşi gerçekleştirdi. “İstanbul Belediye Başkanı Türk iş dünyasını Erdoğan’a karşı ‘cesur olmaya’ çağırıyor” başlığıyla yayımlanan söyleşide dikkat çeken ifadeler yer alıyor.

Financial Times’a konuşan İmamoğlu Türkiye’deki şirket yöneticilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alışılmışın dışındaki politikalarına karşı açıkça tepki gösterememeleri nedeniyle kötüye giden ekonomik krizden sorumlu tutulmaları gerektiğini ifade etti.

Haberde “Türkiye’de muhalefetin önde gelen isimlerinden biri” olarak nitelenen İmamoğlu, Türkiye’nin “tarihin en önemli ekonomik krizini” yaşadığını belirterek şirket yönetimlerine “cesur olma” talebinde bulundu. “İş dünyasının hâlâ cesaret gösteremediğini üzüntüyle izliyorum. Ne yazık ki iş dünyasının da bu ekonomik durumda suçu var” diyen İmamoğlu, iş çevrelerinde birçok kişinin Erdoğan’ı eleştirdikleri için cezalandırılmaktan endişe duyduğunu söyledi.

"EKONOMİ YOLUN SONUNA YAKLAŞTI"

İmamoğlu, “Hesaplarıyla ilgili bir soruşturma başlatılmasından, hukuk dışı mahkemelere maruz kalmaktan ya da olası başka türlü müdahalelerden korkuyorlar” dedi. “Ekonominin yolun sonuna yaklaştığını” ifade eden İmamoğlu, Erdoğan’ın seçimi yeniden kazanması halinde kendisinin görevden alınabileceğini kaydetti.

İmamoğlu, gelecek yıl yapılacak seçimde doğru adayı belirlemenin “çok çok önemli” olduğunu da vurgulayarak, “Şu anda hükümet kazanamaz” dedi.

Financial Times, seçim anketlerinde Erdoğan’a halk desteğinin “tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğuna” dikkat çekerken bazı seçmenlerin muhalefete de ifade etti.